Reklama

Reklama

Odwołanie Metalista zostało odrzucone przez UEFA

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie odrzucił w piątek apelację Metalista Charków, który odwołał się od decyzji UEFA. Dwa dni wcześniej Europejska Unia Piłkarska wykluczyła ukraiński klub na jeden sezon z rozgrywek Ligi Mistrzów.

UEFA podjęła decyzję w związku ze śledztwem prowadzonym w sprawie ustawienia wyniku meczu przez byłego dyrektora sportowego klubu z Charkowa - Jewgienija Krasnikowa.

Niedawno Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu utrzymał pięcioletnią dyskwalifikację byłego dyrektora Metalista. Wcześniej karę na Krasnikowa nałożyła Ukraińska Federacja Piłkarska. Według uzasadnienia wyroku, w kwietniu 2008 roku pomógł on wpłynąć na wynik ligowego meczu z Karpatami Lwów (4-0).

Klub z Charkowa miał wkrótce rywalizować w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów z Schalke Gelsenkirchen. UEFA zdecydowała, że zostanie zastąpiony przez PAOK Saloniki (Grecy przegrali z Metalistem w poprzedniej rundzie).

Reklama

Działacze z Charkowa starali się o tymczasowe przywrócenie drużyny do rozgrywek LM na czas postępowania. W takiej sytuacji jest Fenerbahce Stambuł. Turecki zespół został wykluczony z europejskich pucharów za aferę z ustawianiem wyników meczów i złożył odwołanie do CAS. Trybunał zawiesił karę, dzięki czemu Fenerbahce powalczy zgodnie z planem w 4. rundzie kwalifikacji z Arsenalem Londyn. CAS już w lipcu poinformował, że konkretnych ustaleń należy spodziewać się do 28 sierpnia - dzień po spotkaniu rewanżowym.

W 4. rundzie eliminacji LM uczestniczy także Legia Warszawa, której przeciwnikiem będzie Steaua Bukareszt.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy