Reklama

Reklama

Niezwykłe rozstrzygnięcia w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

APOEL Nikozja strzelił trzy bramki w doliczonym czasie gry (!) i awansował do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Podobnie jak Dundalk, który sensacyjnie wyeliminował BATE Borysów.

Wyniki III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów - TUTAJ!

Jeszcze w 90. minucie meczu z Rosenborgiem Trondheim APOEL był za burtą Ligi Mistrzów. Wtedy jednak zaczęły się dziać rzeczy niebywałe.

W 91. minucie spotkania do siatki Norwegów trafił Giannis Gianniotas i role się odwróciły - to Cypryjczycy byli w IV rundzie (w Norwegii przegrali 1-2).

Gospodarzom to jednak nie wystarczyło i poszli za ciosem. W 96. miucie gola strzelił Vander, a w 98. Tomas Sebastian De Vincenti. I tak Rosenborg w osiem minut nawet nie pożegnał się z Ligą Mistrzów, ale został z niej brutalnie wyrzucony.

Do sensacji doszło za to w Irlandii, gdzie tamtejszy Dundalk wyeliminował BATE Borysów, czyli klub, który już coś znaczy na europejskiej arenie.

W pierwszym meczu Irlandczycy przegrali 0-1, ale u siebie odrobili straty z nawiązką. Dwie bramki zdobył David McMillan, kolejną dołożył Robbie Benson i Białorusini żegnają się z marzeniami o piłkarskiej elicie.

Do IV rundy awansowała też Viktoria Pilzno, Dinamo Zagrzeb i FK Ludogorets 1947 Razgrad.

W środę o awans z AS Trenczynem zagra na swoim boisku Legia Warszawa (godz. 20.45).

Wyniki III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów - TUTAJ!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL