Neftçi PFC Bakı - Olympiakos Pireus 0-1 (0-1). Liga Mistrzów

28 lipca na Bakcell Arena odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Neftçi PFC Bakı a Olympiakos Pireus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympiakos Pireus 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 5 500 widzów.

Liga Mistrzów
2021-07-28 19:00 | Stadion: Bakcell Arena | Widzów: 5500 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Neftçi PFC Bakı
Olympiakos Pireus
0
1
G. Masouras 15'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Olympiakos Pireus.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Giorgos Masouras wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakos Pireus, strzelając gola w 15. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mathieu Valbuena.

W 31. minucie Ömər Buludov został zastąpiony przez Mirabdullę Abbasova. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olympiakos Pireus.

W 65. minucie w drużynie Neftçi PFC Bakı doszło do zmiany. İsmayıl Zülfüqarlı wszedł za Césara Mezę. Niedługo później trener Olympiakos Pireus postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Mathieu Valbuenę. Na boisko wszedł Lazar Ranđelović, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 82. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Neftçi PFC Bakı: Sabir Bougrine, Yusuf Lawal, Mirabdulla Abbasov, na ich miejsce weszli: Xəyal Nəcəfov, Asim Əlizadə, Fəhmin Muradbəyli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vasiliosa Sourlisa, Koki zajęli: Marios Vrousai, Youssef El-Arabi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Konstantinos Tzolakis
31′ Ömər Fuad Buludov
Vasilios Sourlis82′
82′ Sabir Bougrine
Mathieu Valbuena76′
82′ Yusuf Lawal
Pierre Kunde Malong
Mamadou Kane
Giorgos Masouras  15′
65′ César Daniel Meza Colli
Avraam Papadopoulos
82′ Asim Əlizadə
Christos Liatsos
82′ Fəhmin Muradbəyli
Nikitas Nikolis
82′ Xəyal Nəcəfov
Lazar Ranđelović76′
Vüsal Əsgərov
Algassime Bah
Emin Zamanov
Nikola Čumić
65′ İsmayıl Zülfüqarlı
Youssef El-Arabi86′
31′ 82′ Mirabdulla Abbasov
Marios Vrousai82′

Jedenastka Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Neftçi PFC Bakı wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.