Reklama

Reklama

Marc Bartra na trybunach, Monaco z prezentem dla Borussii

Ranny 11 kwietnia w zamachu na autokar wiozący drużynę Borussii Dortmund na stadion hiszpański piłkarz Marc Bartra będzie z trybun obserwować w środowy wieczór w Monako rewanż w ćwierćfinale Ligi Mistrzów między swoim zespołem a AS Monaco.

Do zdarzenia doszło w poprzedni wtorek wieczorem, kiedy niemiecka ekipa wyjechała z hotelu i kierowała się na stadion w Dortmundzie. Wówczas w pobliżu pojazdu doszło do trzech eksplozji. Ranny został Bartra, który przeszedł operację ręki i ma wrócić do gry dopiero w maju.

Spotkanie zostało przełożone na następny dzień. Borussia przegrała 2:3. Jednak wielu piłkarzy gospodarzy uważało, że mieli za mało czasu na poradzenie sobie z szokiem i emocjami. Przed środowym rewanżem czują się już jednak lepiej.

W Monako przywitał przyjezdnych wiceprezes klubu Wadim Wasiliew, który przekazał na ręce szefa BVB Hansa-Joachima Watzkego pamiątkowy plakat, na którym prezentowane są zdjęcia solidarności kibiców obu zespołów. Po zamachu wielu fanów niemieckiej drużyny oferowało darmowy nocleg dla zwolenników AS Monaco. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama