Manchester United - RB Lipsk 5-0 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów

W meczu grupy H Ligi Mistrzów Manchester United rozgromił 5-0 RB Lipsk. Bohaterem spotkania został Marcus Rashford, który skompletował hat-tricka, choć pojawił się na murawie dopiero w 63. minucie.

Przed przerwą nic nie zwiastowało blamażu w wykonaniu niemieckiej ekipy. "Czerwone Diabły" schodziły do szatni ze skromną, jednobramkową przewagą, którą zapewnił im Mason Greenwood.

Po zmianie stron wynik przez niemal pół godziny nie uległ zmianie. Podopieczni Juliana Nagelsmanna zostali rozbici dopiero w ostatnim kwadransie spotkania.

Ogromna w tym zasługa Marcusa Rashforda, który trafił do siatki w 74. i w 78. minucie, dwukrotnie nie dając szans bramkarzowi w pojedynku sam na sam.

To jednak nie był koniec emocji w tym meczu. W 87. minucie Anthony Martial wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry zanotował asystę przy kolejnym golu Rashforda, który skompletował pierwszego hat-tricka w barwach Manchesteru United.

Po dwóch kolejkach "Czerwone Diabły" - z kompletem punktów na koncie - są liderami grupy H. PSG i RB Lipsk mają po trzy "oczka". Ostatni jest turecki Istanbul Basaksehir, który przegrał oba spotkania.

Peter Gulacsi
81′ Aaron Wan-Bissaka
Daniel Olmo Carvajal
81′ Paul Pogba
Christopher Nkunku65′
34′ 63′ Nemanja Matić
José Ángel Esmoris Tasende
68′ Donny van de Beek
Kevin Kampl76′
 21′ 63′ Mason Greenwood
Yussuf Yurary Poulsen
 87′ (k.) Anthony Martial
Eric Martel
81′ Axel Tuanzebe
Vilmos Tamás Orban
Brandon Williams
Tyler Adams
68′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Dennis Borkowski
Daniel James
Marcel Sabitzer63′ 86′
Juan Mata
Lazar Samardžić
63′ Scott McTominay
Joscha Wosz
81′ Edinson Cavani
Hee-Chan Hwang
Odion Jude Ighalo
Justin Kluivert76′ 77′
63′  74′, 78′, 90′ Marcus Rashford