Manchester United - Paris Saint-Germain FC 1-3 (1-1). 5. kolejka Ligi Mistrzów

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 2 grudnia, zespół Man United przegrał z PSG 1-3 (1-1). Mecz na Old Trafford w Manchesterze obejrzało 638 widzów.

Liga Mistrzów
2020-12-02 21:00 | Stadion: Old Trafford | Widzów: 638 | Arbiter: Daniele Orsato
Marquinhos 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Man United wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Neymar.

W 23. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Fredowi z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aaron Wan-Bissaka.

W 38. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Leandrowi Paredesowi, zawodnikowi gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Marcowi Verrattiemu z PSG. Była to 59. minuta spotkania. W 65. minucie Moise Kean został zastąpiony przez Mitchela Bakkera.

W tej samej minucie w drużynie ”Les Parisiens” doszło do zmiany. Ander Herrera wszedł za Leandra Paredesa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marquinhos wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Les Parisiens”, strzelając kolejnego gola w 69. minucie pojedynku. Asystę zanotował Abdou Diallo.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Fred osłabiając zespół Man United. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie. Między 74. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Man United: Marcus Rashford, Edinson Cavani, Anthony Martial, na ich miejsce weszli: Paul Pogba, Donny van de Beek, Mason Greenwood. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Verrattiego, Alessandra Florenziego zajęli: Rafinha, Thilo Kehrer. W następstwie utraty gola trener Man United postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Aarona Wana-Bissakę i na pole gry wprowadził napastnika Odiona Ighala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole ”Les Parisiens” doszło do zmiany. Idrissa Gueye wszedł za Abdou Diallo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSG w 90. minucie spotkania, gdy Neymar zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Rafinha.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Keylor Navas
90′ Aaron Wan-Bissaka
Leandro Daniel Paredes38′ 65′
 32′ 74′ Marcus Rashford
Marco Verratti59′ 78′
79′ Anthony Martial
Luis Helio Pereira Danilo
23′ 70′ Frederico Rodrigues Santos
Kylian Mbappé
Bruno Miguel Borges Fernandes
Moise Bioty Kean65′
79′ Edinson Cavani
Angel Di Maria
74′ Paul Pogba
Bandiougou Fadiga
79′ Donny van de Beek
Idrissa Gana Gueye90′
79′ Mason Greenwood
Ander Herrera Agüera65′
90′ Odion Jude Ighalo
Alcantara Rafinha78′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół ”Les Parisiens” w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.