Manchester United - Basaksehir 4-1 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Manchester United pokonał 4-1 turecki Basaksehir, rehabilitując się za porażkę z pierwszego meczu. "Czerwone Diabły" zaliczyły jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie.

Liga Mistrzów - sprawdź sytuację w grupach

Po tym, jak na początku listopada Manchester United niespodziewanie przegrał 1-2  Basaksehirem, kibice "Czerwonych Diabłów" liczyli na rewanż z niżej notowanym rywalem. I tym razem piłkarze Ole Gunnara Solskjaera zagrali na miarę ich oczekiwań.

Początek spotkania był popisem najlepszego ostatnio piłkarza United, Bruno Fernandesa. Portugalski pomocnik już w 7. minucie otworzył wynik spotkania pięknym uderzeniem - z 16 m huknął półwolejem pod poprzeczkę bramki. Golkiper był bez szans.

Bramkarz Basakserhiru sprezentował za to Fernandesowi drugą bramkę. Kilkanaście minut później po dośrodkowaniu z lewej strony wypuścił piłkę z rąk, a Fernandesowi zostało tylko skierować ją do pustej bramki.

W 35. minucie Portugalczyk mógł mieć już na swoim koncie hat-tricka, ale do rzutu karnego nieoczekiwanie podszedł Marcus Rashford. 23-letni Anglik pewnie wykorzystał "jedenastkę", podwyższając wynik meczu na 3-0.

Manchester kontrolował sytuację i Solskjaer powoli dokonywał zmian, dając odpocząć kluczowym zawodnikom. Z biegiem czasu goście doszli do głosu i zdobyli honorową bramkę. Z rzutu wolnego pięknie przymierzył Deniz Turuc, a David De Gea interweniował już za linią końcową.

Gospodarze w doliczonym czasie gry przeprowadzili jeszcze wzorowy kontratak i dobili rywala. Piłkę do bramki po podaniu Masona Greenwooda skierował Daniel James.

Manchester z dziewięcioma punktami na koncie jest liderem grupy H. Basaksehir z trzema punktami zajmuje ostatnią pozycję.

Manchester United - Basaksehir 4-1 (3-0)

Bramki: 1-0 Fernandes (7.), 2-0 Fernandes (19.), 3-0 Rashford (35. - z rzutu karnego), 3-1 Turuc (75.), 4-1 James (90+2.).

Zobacz raport meczowy

Liga Mistrzów
2020-11-24 21:00 | Stadion: Old Trafford | Widzów: 545 | Arbiter: Ovidiu Hațegan

Fehmi Mert Günok
59′ Aaron Wan-Bissaka
Pereira Da Silva Rafael
46′ Victor Lindeloef
Martin Szkrtel78′ 87′
86′ Harry Maguire
Alexandru Epureanu
Alex Nicolao Telles
Boli Bolingoli-Mbombo74′
Donny van de Beek
İrfan Can Kahveci46′
 35′ (k.) 59′ Marcus Rashford
Edin Visca
82′ Anthony Martial
Nacer Chadli61′
Frederico Rodrigues Santos
Deniz Türüç  75′ 89′
 7′, 19′ 59′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Hasan Ali Kaldırım74′
46′ 55′ Axel Tuanzebe
Emre Kaplan
59′ Brandon Williams
Giuliano Victor de Paula74′
59′  90′ Daniel James