Manchester United - Atalanta Bergamo 3-2 (0-2). 3. kolejka Ligi Mistrzów

20 października na Old Trafford w Manchesterze odbyło się starcie 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Man United i Atalanta BC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Man United 3-2. Na stadionie stawiło się 72 279 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-20 21:00 | Stadion: Old Trafford | Widzów: 72279 | Arbiter: Szymon Marciniak
M. Demiral 28'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Mario Pašalić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC , zdobywając bramkę w 15. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Davide Zappacosta.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Atalanta BC, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Merih Demiral. Asystę zaliczył Teun Koopmeiners.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Atalanta BC wyszła w zmienionym składzie, za Meriha Demirala wszedł Matteo Lovato.

Piłkarze Man United odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola kontaktowego strzelił Marcus Rashford. Asystę przy bramce zaliczył Bruno Fernandes.

W 55. minucie kartką został ukarany Matteo Lovato, zawodnik gości. W 56. minucie Luis Muriel został zastąpiony przez Duvána Zapatę. Między 57. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atalanta BC i jedną drużynie przeciwnej.

Po chwili trener Man United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Scotta McTominaya. Na boisko wszedł Paul Pogba, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 67. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Man United: Marcus Rashford, Mason Greenwood, na ich miejsce weszli: Edinson Cavani, Jadon Sancho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josipa Ilicicia, Maria Pašalicia zajęli: Aleksey Miranchuk, Rusłan Malinowski.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, jedenastka Man United doprowadziła do remisu. Gola strzelił Harry Maguire. Bramka padła po podaniu Edinsona Cavaniego.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał José Palomino z zespołu gości. W tej samej minucie w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Giuseppe Pezzella wszedł za Teuna Koopmeinersa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Man United przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie wynik ustalił Cristiano Ronaldo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Luke Shaw.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Man United doszło do zmiany. Nemanja Matić wszedł za Freda. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Man United: Nemani Maticiowi i Edinsonowi Cavaniemu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

José Luis Palomino80′
 75′ Harry Maguire
Merih Demiral  28′ 46′
64′ Luke Shaw
Teun Koopmeiners80′
66′ Scott McTominay
Davide Zappacosta
73′ Mason Greenwood
Remo Marco Freuler
 53′ 67′ Marcus Rashford
Joakim Maehle Pedersen
88′ Fred
Mario Pašalić  15′ 57′ 68′
Bruno Fernandes
Josip Ilicić68′
 81′ Cristiano Ronaldo
Rusłan Malinowski68′
88′ 90′ Nemanja Matić
Aleksiej Miranczuk68′
66′ Paul Pogba
Roberto Piccoli
Donny van de Beek
Duván Esteban Zapata Banguera56′
67′ 90′ Edinson Cavani

Anthony David Junior Elanga

73′ Jadon Sancho

Zawodnicy Man United otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Atalanta BC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.