Manchester City - RB Lipsk 6-3 (3-1). 1. kolejka Ligi Mistrzów

W pojedynku 1. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 15 września, zespół Manchesteru City wygrał z RB Lipsk 6-3 (3-1). Mecz na Etihad Stadium obejrzało 38 062 widzów.

Liga Mistrzów
2021-09-15 21:00 | Stadion: Etihad Stadium | Widzów: 38062 | Arbiter: Serdar Gözübüyük
C. Nkunku 42',51',73'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie żółtą kartkę dostał Ołeksandr Zinczenko, piłkarz gospodarzy.

W tym czasie to zawodnicy Manchesteru City otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Nathan Aké. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jack Grealish.

W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik RB Lipsk Nordi Mukiele.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie bramkę kontaktową zdobył Christopher Nkunku. Bramka padła po podaniu Nordiego Mukiele'a.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Lukas Klostermann z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 45. minucie spotkania, gdy Riyad Mahrez strzelił z karnego trzeciego gola.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Tyler Adams z RB Lipsk.

Zawodnicy RB Lipsk szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie Christopher Nkunku po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2. Asystę przy golu zaliczył Dani Olmo.

Drużyna RB Lipsk ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie trafił Jack Grealish. Przy zdobyciu bramki pomagał Rúben Dias.

W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Angeliño, piłkarz RB Lipsk. W 59. minucie Rodri został zmieniony przez Fernandinha. Między 59. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze RB Lipsk: Konrad Laimer, André Silva, Emil Forsberg, Dani Olmo, na ich miejsce weszli: Amadou Haidara, Yussuf Yurary, Dominik Szoboszlai, Brian Brobbey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bernarda Silvy, Kevina De Bruynego, Ferrana Torresa zajęli: Ilkay Guendogan, Philip Foden, Raheem Sterling.

Niedługo później Christopher Nkunku wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, strzelając kolejnego gola w 73. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Yussuf Yurary.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania piątą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył João Cancelo. W zdobyciu bramki pomógł Ilkay Guendogan.

W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Angeliño z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 58. minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w zespole Manchesteru City za Jacka Grealisha wszedł Gabriel Jesus, a w drużynie RB Lipsk Christopher Nkunku zmienił Joška Gvardiola.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Obywateli” w 85. minucie spotkania, gdy Gabriel Jesus strzelił szóstego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-3.

Peter Gulacsi
 75′ Joao Cancelo
Nordi Mukiele Mulere 28′ (samob.)
Ruben Dias
Lukas Manuel Klostermann45′
 16′ Nathan Aké
Vilmos Tamás Orban
12′ Ołeksandr Zinczenko
José Ángel Esmoris Tasende58′ 79′
71′ Kevin De Bruyne
Tyler Shaan Adams49′
59′ Bernardo Silva
Christopher Nkunku  42′, 51′, 73′ 81′
59′ Rodrigo Hernández Cascante
Emil Forsberg61′
 45′ (k.) Riyad Mahrez
Konrad Laimer60′
72′ Ferran Torres García
Daniel Olmo Carvajal72′
 56′ 81′ Jack Grealish
Benjamin Henrichs
59′ . Fernandinho
Mohamed Simakan
71′ Philip Foden
Amadou Haïdara60′
59′ Ilkay Guendogan
Kevin Kampl
Roméo Lavia
Moriba Kourouma Kourouma
Cole Jermaine Palmer
Dominik Szoboszlai61′
81′  85′ Gabriel Jesus
Brian Ebenezer Adjei Brobbey72′
72′ Raheem Sterling
Yussuf Yurary Poulsen60′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Manchesteru City przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.