Manchester City - Paris Saint-Germain FC 2-0 (1-0). Liga Mistrzów

4 maja na Etihad Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Manchesteru City a PSG. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 2-0. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 2-1, więc to ona wywalczyła awans.

R. Mahrez 11',63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 11. minucie spotkania, gdy Riyad Mahrez zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ander Herrera z PSG. Była to 22. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Manchesteru City.

Trener ”Les Parisiens” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moise'a Keana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mauro Icardi. W 62. minucie Ander Herrera został zastąpiony przez Juliana Draxlera.

Zespół PSG ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie Riyad Mahrez po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Philip Foden.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Angel Di Maria osłabiając tym samym zespół ”Les Parisiens”. Między 71. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Leandro Paredes został zmieniony przez Danila Pereirę, a za Alessandra Florenziego wszedł na boisko Colin Dagba, co miało wzmocnić drużynę PSG. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina De Bruynego na Gabriela Jesusa.

Po chwili trener Manchesteru City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Raheem Sterling, a murawę opuścił Bernardo Silva. W tej samej minucie Abdou Diallo został zmieniony przez Mitchela Bakkera, co miało wzmocnić zespół PSG. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philipa Fodena na Sergia Aguera. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom PSG: Presnelowi Kimpembe'owi w 87. i Danilowi Pereirze w 89. minucie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Presnel Kimpembe88′
72′ Ołeksandr Zinczenko
Abdou Diallo84′
Ilkay Guendogan
Angel Di Maria69′
. Fernandinho
Ander Herrera Agüera23′ 63′
83′ Bernardo Silva
Leandro Daniel Paredes75′
 11′, 63′ Riyad Mahrez
Marco Verratti72′
74′ 82′ Kevin De Bruyne
. Neymar
85′ Philip Foden
Colin Dagba76′
83′ Raheem Sterling
Alcantara Rafinha
Rodrigo Hernández Cascante
Mitchel Bakker84′
85′ Sergio Aguero
Julian Draxler63′
82′ Gabriel Jesus
Pablo Sarabia García
Ferran Torres García
Moise Bioty Kean63′

Kylian Mbappé

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Manchesteru City przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół PSG w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.