Manchester City - Chelsea Londyn 0-1 (0-1). Liga Mistrzów

29 maja na Estádio Do Dragão w Porto odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Manchesteru City a Chelsea FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 1-0, który zdobył Ligi Mistrzów. Na stadionie zasiadło 14,110 widzów.

Liga Mistrzów
2021-05-29 21:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 14110 | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Manchester City
Chelsea Londyn
0
1
K. Havertz 42'

Jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ilkay Guendogan z drużyny Manchesteru City (”Obywatele”). Była to 34. minuta meczu.

W 39. minucie za Thiaga Silvę wszedł Andreas Christensen.

Jedyną bramkę meczu dla Chelsea FC zdobył Kai Havertz w 42. minucie. Przy strzeleniu gola asystował Mason Mount.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Blues”.

W 57. minucie kartką został ukarany Antonio Ruediger, zawodnik Chelsea FC. Chwilę później trener Manchesteru City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Gabriel Jesus, a murawę opuścił Kevin De Bruyne.

W 64. minucie w drużynie ”Obywateli” doszło do zmiany. Fernandinho wszedł za Bernarda Silvę. A trener Chelsea FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Pulisica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Timo Werner. W 77. minucie Raheem Sterling został zmieniony przez Sergia Aguera, co miało wzmocnić zespół Manchesteru City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Masona Mounta na Mateo Kovaczicia.

W 88. minucie kartkę obejrzał Gabriel Jesus z Manchesteru City. W drugiej połowie nie padły gole.

Reece James
35′ Ilkay Guendogan
Luiz Frello Jorginho
Philip Foden
N'Golo Kanté
64′ Bernardo Silva
Ben Chilwell
Riyad Mahrez
Kai Havertz  42′
60′ Kevin De Bruyne
Timo Werner66′
77′ Raheem Sterling
Callum Hudson-Odoi
64′ . Fernandinho
Hakim Ziyech
77′ Sergio Aguero
Billy Gilmour
60′ 89′ Gabriel Jesus
Olivier Giroud
Ferran Torres García
Emerson Palmieri dos Santos

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Manchesteru City, natomiast ”The Blues” przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.