Malmö FF - Juventus Turyn 0-3 (0-3). 1. kolejka Ligi Mistrzów

W spotkaniu 1. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 14 września, drużyna Malmö przegrała z Juventusem Turyn 0-3 (0-3). Mecz na Eleda Stadion obejrzało 5 832 widzów.

Liga Mistrzów
2021-09-14 21:00 | Stadion: Eleda Stadion | Widzów: 5832 | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Morata 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”Starej Damy” w 23. minucie spotkania, gdy Alex Sandro zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Rodrigo Bentancur.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Malmö: Franzowi Brorssonowi w 39. i Lasse Nielsenowi w 43. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn w 45. minucie spotkania, gdy Paulo Dybala strzelił z karnego drugiego gola.

Prawie natychmiast Morata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Juventusu Turyn, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Matthijsowi de Ligtowi z Juventusu Turyn. Była to 58. minuta pojedynku. W 59. minucie Erdal Rakip zastąpił Adiego Nalica.

Między 59. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy ”Starej Damy”: Morata, Rodrigo Bentancur, Paulo Dybala, Juan Cuadrado, Matthijs de Ligt, na ich miejsce weszli: Moise Kean, Weston McKennie, Aaron Ramsey, Dejan Kulusevski, Daniele Rugani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Veljka Birmančevicia, Bonke'a Innocenta, Sørena Krukowa zajęli: Abdul Abubakari, Sebastian Nanasi, Martin Olsson.

Leonardo Bonucci
39′ Franz Brorsson
Matthijs de Ligt58′ 87′
75′ Søren Krukow Rieks
. Alex Sandro  23′
43′ Lasse Nielsen
Rodrigo Bentancur68′
75′ Bonke Innocent
Juan Cuadrado82′
59′ Erdal Rakip
Manuel Locatelli
Anders Christiansen
Adrien Rabiot
59′ Veljko Birmančević
Daniele Rugani87′
75′ Martin Olsson
Dejan Kulusevski82′
Markus Björkqvist
Weston James Earl McKennie68′
Peter Gwargis
Aaron Ramsey82′
75′ Sebastian Nanasi
Moise Bioty Kean67′
59′ Abdul Malik Abubakari

59′ Adi Nalic

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Malmö, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół ”Starej Damy” w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.