Reklama

Reklama

Malaga wykluczona na rok z europejskich pucharów

Jak poinformowała UEFA, zespół Malagi CF został wykluczony na rok z europejskich pucharów z powodu nieprawidłowości finansowych. Kara nastąpi w najbliższym sezonie, w jakim klub zakwalifikuje się do rozgrywek pucharowych. Odstąpiono od ukarania Lecha Poznań, który był na tzw. czarnej liście.

Zespół Malagi występuje w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Hiszpanie z 12 punktami wygrali rywalizację w grupie C i w 1/8 finału zagrają z FC Porto.

Malaga nie zagra w jednym sezonie pucharowym w ciągu najbliższych czterech lat za zaległości w wypłatach dla zawodników oraz nieuregulowane podatki. Hiszpański klub ma dodatkowo zapłacić 300 tysięcy euro kary.

UEFA poinformowała także, że Malaga, której właścicielem jest Katarczyk, może zostać wykluczona jeszcze w drugim sezonie, jeśli do 31 marca nie spłaci długów. Ich wysokość szacuje się na ok. dziewięć milionów euro. Klub może odwołać się od sankcji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Reklama

UEFA z powodu nieprawidłowości finansowych ukarała także kilka innych klubów wykluczeniem z jednej edycji rozgrywek pucharowych.

Taką karę otrzymały chorwackie Hajduk Split i NK Osijek, rumuńskie Rapid i Dinamo Bukareszt i serbski Partizan Belgrad.

Serbska Vojvodina Nowy Sad oraz ukraiński Arsenal Kijów otrzymały kary finansowe.

Wśród zagrożonych karą klubów był także poznański Lech. UEFA odstąpiła od ukarania polskiego zespołu.

Jak poinformował Lech na swojej stronie internetowej, UEFA pisemnie poinformowała dziś klub, że jednostka odpowiedzialna w Federacji za kontrolę finansową (CFCB) umorzyła postępowanie wobec Lecha Poznań, w związku z którym klub był na tzw. czarnej liście. Decyzja ma charakter ostateczny. 

Wcześniej klub złożył wyjaśnienia w tej sprawie przed odpowiednim organem UEFA informując, że nie posiada obecnie żadnych wymagalnych zobowiązań wobec piłkarzy, pracowników, innych klubów czy urzędów podatkowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL