Reklama

Reklama

Malaga odwołała się od dyskwalifikacji nałożonej przez UEFA

Hiszpańska Malaga odwołała się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) od decyzji UEFA, która z powodu nieprawidłowości finansowych wykluczyła klub z europejskich pucharów w jednym z czterech najbliższych sezonów.

Malaga, która jest uczestnikiem obecnego sezonu Ligi Mistrzów i w 1/8 finału zmierzy się z FC Porto, została ukarana za zaległości w wypłatach dla piłkarzy oraz nieuregulowane podatki.

21 grudnia UEFA wykluczyła Malagę z rywalizacji w europejskich pucharach w jednym z czterech najbliższych sezonów, począwszy od edycji 2013/14. Ponadto na hiszpański klub nałożono grzywnę w wysokości 300 tys. euro.

UEFA dodała wówczas, że Malaga, której właścicielem jest Katarczyk, może zostać wykluczona jeszcze w drugim sezonie, jeśli do 31 marca nie spłaci długów. Ich wysokość szacuje się na około dziewięć milionów euro.

Reklama

Hiszpański klub poinformował we wtorek, że skorzystał z możliwości odwołania się od sankcji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Jak dodał, klub działa zgodnie z zasadami "finansowego fair play", co zamierza potwierdzić przed trybunałem arbitrażowym.

"Z szacunku dla procesu odwoławczego (...) nie będziemy oceniać otrzymanego w poniedziałek uzasadnienia decyzji UEFA do czasu, aż sprawa zostanie rozstrzygnięta" - napisano w oświadczeniu na stronie Malagi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL