Reklama

Reklama

Losowanie 1/8 LM. Mario Mandżukić ma okazję do rewanżu na Pepie Guardioli

- On mnie nie szanował - mówił Mario Mandżukić o Pepie Guardioli, gdy opuszczał Monachium. Dziś chorwacki napastnik gra w Juventusie i z Bayernem Guardioli zmierzy się w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

- Nie mam wątpliwości, że Mandżukić będzie chciał się zrewanżować Pepowi - mówi Interii Maciej Murawski, który specjalnie dla nas oceniał losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W 2014 roku Mandżukić żegnał się z Monachium niemal w atmosferze skandalu. W chorwackich mediach żalił się, że odszedł właśnie z powodu Guardioli.

Opowiadał, że od początku był u szkoleniowca na cenzurowanym. Obwiniał Guardiolę, że nie pozwolił mu zagrać w Pucharze Niemiec, a także uniemożliwił zdobycie korony króla strzelców.

Reklama

- Nie szanował mnie, a takich ludzi trzeba unikać. Próbowałem jeszcze jakoś walczyć, by zostać w Bayernie, ale zorientowałem się, że to nie ma sensu - podkreślał Mandżukić.

Guardiola bez żalu pozbył się Chorwata, bo już wcześniej Bayern podpisał umowę z Robertem Lewandowskim. W tej sytuacji Mandżukić nie wypełnił czteroletniego kontraktu i po dwóch latach w Monachium przeniósł się do Atletico Madryt. 

Bayern na tym nie stracił, bo zapłacił Wolfsburgowi za Mandżukicia 13 mln euro, a sprzedał go do Hiszpanii za 22 mln euro.

Mandżukić tylko pośrednio odnosił się do transferu Lewandowskiego. - Guardiola mógł mi powiedzieć, że nie pasuję do jego taktyki, bo na takie traktowanie na pewno sobie nie zasłużyłem - podkreślał Chorwat.

Guardiola za Mandżukiciem nie płakał, bo Lewandowski w sezonie 2014/2015 strzelił 17 bramek i był drugim najlepszym napastnikiem Bundesligi (za Alexandrem Meierem z Eintrachtu Frankfurt).

Z kolei Chorwat po sezonie w Atletico przeniósł się do Juventus, ale na razie nie zachwyca - w 13 spotkaniach zdobył cztery bramki. 

Podczas losowania finału 1/8 finału Ligi Mistrzów dostał jednak mocny bodziec do odzyskania formy, bo 23 lutego Juventus podejmuje Bayern, a 16 marca zagra rewanż w Monachium.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy