Reklama

Reklama

LM - UEFA odrzuciła protest Schalke

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) odrzuciła protest władz Schalke 04 Gelsenkirchen, kwestionujących możliwość gry w Galatasaray Stambuł reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Didiera Drogby. Drużyny są rywalami w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Drogba pod koniec stycznia związał się z turecką ekipą półtoraroczną umową, ale zaprotestował wówczas jego były klub Shenhui Szanghaj. Chińczycy uważają, że 34-letni napastnik złamał w ten sposób obowiązującą nadal umowę.

Niemiecki klub powołał się na przepis, zgodnie z którym do 1 lutego trzeba zgłosić wszystkich zawodników do rozgrywek, co nie było przestrzegane w przypadku Drogby.

"Po prześledzeniu wszystkich dokumentów komisja dyscyplinarna postanowiła odrzucić protest Schalke" - napisano w krótkim oświadczeniu UEFA.

Reklama

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami w Stambule zakończyło się remisem 1-1. Rewanż zaplanowany jest na 12 marca w Gelsenkirchen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama