LM: Show Mbappe, błysk Messiego

W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów PSG wygrało na swoim stadionie z RB Lipsk 3:2. Zwycięstwo paryżanom zapewnił duet Kylian Mbappe i Lionel Messi.

Pod nieobecność kontuzjowanego Neymara fani PSG liczyli, że ciężar odpowiedzialności za wynik wezmą na swoje barki Leo Messi i Kylian Mbappe. Zespół ze stolicy Francji w poprzedniej kolejce pokonał Manchester City, czym znacznie przybliżył się do zajęcia pierwszego miejsca w grupie A, jednak domowe starcie z RB Lipsk jawiło się jako poważna przeszkoda na drodze drużyny prowadzonej przez Mauricio Pochettino.

Wszystkie skróty Ligi Mistrzów online w Interia Sport - ZOBACZ!

Liga Mistrzów: Goście zaskoczyli PSG

Jednak już w 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po błyskawicznej kontrze i szybkim wyjściu spod pola karnego piłka trafiła do Mbappe, który wykorzystał to, że miał sporo wolnego miejsca i mocnym strzałem otworzył wynik tego spotkania.

Jednak wraz z upływającymi minutami goście coraz częściej dochodzili do głosu. Już w 27. minucie Andre Silva znakomicie przyjął piłkę w polu karny, uderzył z powietrza, ale futbolówka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Keylora Navasa. 60 sekund później było już 1:1. Po świetnym podaniu na prawe skrzydło do Angelino, ten wypatrzył w polu karnym nadbiegającego Andre Silvę, a Portugalczyk z bliska wpakował piłkę do siatki.

Stracony gol podrażnił gospodarzy, którzy kilkukrotnie starali się zagrozić bramce RB, jednak nie potrafili stworzyć ani jednej groźnej sytuacji i do przerwy w Parku Książąt na tablicy wyników był remis 1:1.

PSG - RB Lipsk: Messi jak za najlepszych lat, Mbappe show

Dla PSG liczyło się jednak tylko zwycięstwo, które jednak wcale nie było takie oczywiste. Szczególnie, że w 57. minucie na prowadzenie wyszli gracze RB Lipsk. Kolejną asystą popisał się Angelino, który tym razem idealnie zacentrował w pole karne wprost na nogę Nordiego Mukiele, a ten nie miał kłopotu z pokonaniem Navasa.

Fani PSG przed meczem liczyli głównie na duet Messi-Mbappe i to właśnie ci dwa gracze dali paryżanom drugiego gola. Po stracie Tylera Adamsa futbolówka trafiła do Mbappe, który zagrał do wbiegającego Argentyńczyka. Uderzenie byłego gracza FC Barcelona trafiło jednak w słupek, ale Messi poszedł "za ciosem" i wepchnął piłkę do pustej bramki.

W 73. minucie po raz kolejny błysnął Mbappe, który wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Mohameda Simakana. Sędzia wskazał na jedenasty metr, piłkę do ręki wziął Messi i jak za najlepszych lat w FC Barcelona efektowną podcinką pokonał bramkarza, po raz kolejny dając gospodarzom prowadzenie.

Już w doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był Achraf Hakimi i po analizie VAR sędzia przyznał PSG rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Mbappe, jednak uderzył nad poprzeczką. Mimo to gospodarze zdołali wygrać ten mecz 3:2. Dzięki temu w tabeli grupy A mają już siedem "oczek" i znajdują się na pierwszej pozycji. Z kolei RB, mimo bardzo dobrej gry, nadal pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym.

Liga Mistrzów
2021-10-19 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47359 | Arbiter: Marco Guida
Peter Gulacsi
64′ Achraf Hakimi Mouh
Konrad Laimer
61′ Ander Herrera Agüera
Nordi Mukiele Mulere  57′
Marco Verratti
José Ángel Esmoris Tasende83′
48′ 61′ Idrissa Gana Gueye
Amadou Haïdara62′
 67′, 74′ (k.) Lionel Messi
Tyler Shaan Adams84′
 9′ 90′ (k.) Kylian Mbappé
Christopher Nkunku
90′ Julian Draxler
Emil Forsberg83′
90′ Jan Thilo Kehrer
Kevin Kampl
Layvin Kurzawa
Moriba Kourouma Kourouma62′
Nathan Bitumazala
Dominik Szoboszlai
61′ Luis Helio Pereira Danilo
Yussuf Yurary Poulsen83′
Eric Junior Dina Ebimbe

61′ Georginio Wijnaldum