LM: Piękny sen kopciuszka zakończony, przełamanie Interu

W meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów Inter Mediolan pokonał na swoim boisku Sheriffa Tyraspol 3:1. Zespół z Naddniestrza poniósł tym samym pierwszą porażkę w tegorocznej edycji Champions League.

Mocno osłabiony Inter w dwóch pierwszych kolejkach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów nie zdobył nawet gola i miał na swoim koncie ledwie jeden punkt po remisie z Szachtarem Donieck. Nic więc dziwnego, że fani z Mediolanu absolutnie nie mogli spokojnie czekać na wynik starcia z rewelacją rozgrywek Sheriffem Tyraspol.

Wszystkie skróty Ligi Mistrzów online w Interia Sport - ZOBACZ!

Liga Mistrzów: Rewelacja z Tyraspola

Zespół z Naddniestrza w pokonanym polu pozostawił wcześniej zarówno Real, jak i Szachtar i w starciu z Interem zamierzał podtrzymać swoją dobrą passę. Zwycięstwo w Mediolanie dawałoby im niemal pewny awans do kolejnej fazy, co byłoby sensacją sporego kalibru.

O dziwo jednak od początku to Inter prezentował się lepiej i już w 18. minucie mógł wyjść na prowadzenie, ale stojący w bramce gości Dumitru Celeadnić pewnie zatrzymał uderzenie Edina Dżeko. Jedenaście minut później Denzel Dumfries uderzył obok słupka, dając kolejny sygnał, że gospodarze zamierzają odnieść pierwszą wygraną w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

I w 34. minucie Inter dopiął swego. Po dośrodkowaniu Arturo Vidala z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową, ta trafiła do Edina Dżeko, który nie zastanawiał się ani przez moment i efektownym wolejem umieścił ją w bramce gości. Jego uderzenie wolejem z pewnością będzie aspirować do miana trafienia kolejki.

W 42. minucie groźną akcję stworzyli w końcu goście, jednak uderzenie Cristiano obronił Samir Handanović i do przerwy Inter prowadził 1:0, będąc drużyną zdecydowanie lepszą.

Inter - Sheriff: Kapitalne trafienie Dżeko

Tuż po przerwie do ataku ruszyli jednak goście, którzy już w 53. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Do siatki ponownie trafił reprezentant Luksemburga Sebastien Thill, stając się jednym z objawień całej edycji Champions League. Jego kariera to ostatnio prawdziwy piłkarski "American Dream", który na dodatek dopiero się rozkręca.

Goście z remisu cieszyli się jednak tylko sześć minut, bowiem Inter nie zamierzał wypuszczać wygranej z rąk. Tym razem do siatki Sheriffa trafił Arturo Vidal, wykorzystując zagranie Edina Dżeko. W 67. minucie Inter zadał trzeci cios. Tym razem gola zdobył Stefan de Vrij, który pewnym strzałem pokonał stojącego w bramce Sheriffa Celeadnica. Piękny sen kopciuszka z Naddniestrza zdawał się kończyć.

W ostatnich minutach żadnej z drużyn nie udało się już zmienić wyniku spotkania i Inter wygrał ten mecz 3:1. Dzięki temu ma już na swoim koncie cztery punkty i wciąż liczy się w grze o awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Sheriff z dorobkiem sześciu punktów pozostaje prowadzeniu w grupie D, ale Real po wygranej z Szachtarem zrównał się punktami z mołdawską drużyną.

Liga Mistrzów
2021-10-19 21:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 43305 | Arbiter: Danny Makkelie
Fernando Peixoto Costanza
51′ 53′ Federico Dimarco
Danilo Arboleda Hurtado
 67′ Stefan de Vrij
Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
Nicolò Barella
Cristiano da Silva Leite
Denzel Justus Morris Dumfries
Edmond Addo75′
85′ Ivan Periszić
Dimitris Kolovos84′
 58′ 75′ Arturo Vidal
Bruno Felipe Souza da Silva
85′ Marcelo Brozović
Sébastien Thill  52′
 34′ 75′ Edin Dżeko
Serafim Cojocari90′
53′ Alessandro Bastoni
Maxim Cojocaru84′ 88′
Danilo D'Ambrosio
Keston Julien
Matteo Darmian
Stjepan Radeljić46′
85′ Aleksandar Kolarov
Moussa Kyabou
Andrea Ranocchia
Boban Nikolov75′
Carlos Joaquín Correa
Momo Yansane
75′ Roberto Gagliardini