LM. Olympiakos Pireus - Bayern Monachium 2-3. Dwa gole Lewandowskiego

Dwa gole Roberta Lewandowskiego pozwoliły Bayernowi Monachium pokonać 3-2 Olympiakos Pireus w 3. kolejce grupy B Ligi Mistrzów. Lewandowski zdobył przynajmniej jedną bramkę (a było ich łącznie 18) w 12. meczu z rzędu i jest pierwszym zawodnikiem w historii Bayernu, który dokonał takiego wyczynu. Ponadto Polak zbliżył się do czwartego w klasyfikacji strzelców wszech czasów LM Karima Benzemy na dwa gole! Jest też najlepszym strzelcem trwającej edycji.

Kliknij, by przejść do zapisu relacji na żywo i śledź przebieg spotkania Olympiakos - Bayern

Zapis relacji na żywo na urządzenia mobilne z meczu Olympiakos - Bayern

Wieczorne spotkanie w Pireusie zostało poprzedzone ogromnym skandalem. Podczas meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów między juniorskimi zespołami obu drużyn kibice Olympiakosu zaatakowali fanów gości. Czterech z nich zostało rannych, a mecz przerwano na kilkadziesiąt minut. Gdy sędzia wznowił spotkanie, piłkarze na znak protestu przeciwko przemocy, zamiast grać normalnie, wymieniali między sobą podania na środku podania, grając w "dziadka".

Szansy w wyjściowym składzie w końcu doczekał się Thomas Mueller, choć trener ustawił go na pozycji skrzydłowego, za którą Niemiec nie przepada. Choć długo był niewidoczny, to Mueller miał udział przy obu bramkowych akcjach Lewandowskiego.

Spotkanie w Pireusie mogło dla Bawarczyków zacząć się bardzo dobrze, gdy Thiago przejął piłkę na połowie rywala, a Robert Lewandowski efektownym podaniem piętą szukał Philippe Coutinho w polu karnym. Podanie przeciął jednak przytomnie wychodzący z bramki golkiper.

Po kwadransie "Lewy" po raz pierwszy znalazł się w pozycji strzeleckiej. Polak uderzył sprzed pola karnego, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później Olympiakos niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Po z pozoru niegroźnym kontrataku strzał głową oddał Youssef El-Arabi, a Manuel Neuer spóźnił się z interwencją i wybił piłkę już zza linii bramkowej. Jak pokazała technologia goal-line, zdecydowały centymetry.

Bayern sensacyjnie przegrywał, ale od czego ma Lewandowskiego? Dziesięć minut później polski snajper zgrał piłkę głową do Muellera, a ten natychmiast uderzył z woleja. Bramkarz gospodarzy zdążył z interwencją i odbił piłkę przed siebie, ale natychmiast dopadł do niej Lewandowski. Mocny strzał i 1-1!

W końcówce pierwszej połowy doskonałą szansę po podaniu Davida Alaby miał jeszcze Coutinho, lecz z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad bramką.

Liga Mistrzów
2019-10-22 21:00 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Widzów: 31670 | Arbiter: D. Makkelie
Benjamin Pavard
74′ Rúben Afonso Borges Semedo
Lucas Hernández Pi59′
Konstantinos Tsimikas
David Alaba
Daniel Castelo Podence
Alcantara Thiago50′
69′ Andreas Bouchalakis
Aginaga Javi Martinez46′
 79′ Guilherme dos Santos Torres
Philippe Coutinho
89′ Mohamed Mady Camara
Serge Gnabry
79′ Giorgos Masouras
Robert Lewandowski  34′, 62′
 24′ 90′ Youssef El-Arabi
Thomas Mueller86′
Bobby Allain
Sven Ulreich
Bruno Gaspar
Jerome Boateng59′
69′ Maximiliano Alberto Lovera
Alphonso Davies
Georgios Xenitidis
Kingsley Coman
Avraam Papadopoulos
Ivan Periszić86′
89′ Lazar Ranđelović
Leon Goretzka
79′ Miguel Ángel Guerrero Martín
Corentin Tolisso46′  75′

W przerwie meczu trener Niko Kovacz zdecydował się na jedną zmianę - za Javiego Martineza na boisku pojawił się Corentin Tolisso. Szybko musiał także dokonać drugiej, bo kontuzji nabawił się Lucas Hernandez, którego zmienił Jerome Boateng. Kontuzja kolejnego środkowego obrońcy, po tym jak więzadła krzyżowe zerwał Niklas Suele, to fatalna informacja dla Bawarczyków...

Gra Bayernu nie wyglądała najlepiej, ale wystarczył rzut rożny i zgrana przez Muellera piłka do Lewandowskiego, by ten wyprowadził Bayern na prowadzenie! Kapitan polskiej kadry sprytnym strzałem pokonał bramkarza z bliskiej odległości. 2-1, co za skuteczność "Lewego"!

Kwadrans przed końcem meczu na 3-1 podwyższył Corentin Tolisso. Francuz dopadł do piłki po zablokowanym strzale Coutinho i uderzył z 16 m w samo okienko. Piękny gol pomocnika Bayernu!

Olympiakos nie złożył jednak broni i 10 minut przed końcem złapał kontakt. Z dystansu huknął Guilherme, piłka nieszczęśliwie odbiła się od próbującego blokować strzał Thiago i wpadła do bramki. Nagle zrobiło się tylko 2-3, ale wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.