Reklama

Reklama

LM - Bayern Monachium pokryje kibicom część kosztów biletów

Bayern Monachium, który zmierzy się z Arsenalem Londyn w 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, postanowił wesprzeć swoich kibiców, pokrywając część kosztów biletów na mecz w Londynie. Każdy fan gości zapłaci 45 zamiast 75 euro.

"To skromny wyraz wdzięczności za fantastyczne wsparcie w 2013 roku. Duża część kibiców Bayernu nie tylko uczestniczy w najważniejszych meczach za granicą, ale jest też z nami na każdym spotkaniu wyjazdowym. Taka lojalność niestety sieje spustoszenie w ich portfelach" - napisał klub w oświadczeniu, cytowanym przez brytyjski dziennik "The Guardian".

Władze bawarskiej drużyny zamierzają wydać ponad 90 tysięcy euro, aby odciążyć nieco swoich kibiców. Wielu z nich zapłaciło w 2013 roku ogromne sumy na podróże po kraju i Europie - Bayern dotarł do finału Champions League w Londynie, gdzie pokonał 2-1 Borussię Dortmund.

Reklama

W grudniu mistrzowie Niemiec zdobyli z kolei klubowe mistrzostwo świata na turnieju w Maroku.

O bilet na spotkanie 19 lutego w Londynie wystąpiło już ok. 18 tysięcy fanów, ale dostępne są tylko 2 974 wejściówki. Rewanż w Monachium zaplanowano na 11 marca.

Gazeta przypomniała także, że zarówno kibice Arsenalu, jak i wszystkich drużyn przyjeżdżających na Emirates Stadium, wielokrotnie protestowali w ostatnich latach w związku z cenami kart wstępu. Na domiar złego klub zapowiedział podwyżkę od przyszłego sezonu o kolejne trzy procent.


Reklama

Reklama

Reklama