Liverpool FC - Real Madryt 0-0. Liga Mistrzów

14 kwietnia na Anfield odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Liverpool FC a Realu. Mecz zakończył się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła drużyna Realu tylko 3-1, więc awans wywalczył zespół Realu.

Liga Mistrzów
2021-04-14 21:00 | Stadion: Anfield | Arbiter: Björn Kuipers
Liverpool FC
Real Madryt
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Realu (”Królewscy”) wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Liverpool FC (”The Reds”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ”Królewskich” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 25. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Casemirowi i Andrewowi Robertsonowi.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Nathaniel Phillips z jedenastki gospodarzy. Była to 59. minuta starcia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Liverpool FC doszło do zmiany. Thiago Alcântara wszedł za Jamesa Milnera.

W 60. minucie za Ozana Kabaka wszedł Diogo Jota. Niedługo później trener Realu postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Toniego Kroos wszedł Odriozola, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Realu nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Między 72. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Liverpool FC: Sadio Mané, Roberto Firmino, na ich miejsce weszli: Alex Oxlade-Chamberlain, Xherdan Shaqiri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Viníciusa Júniora, Asensia zajęli: Rodrygo, Isco.

Federico Valverde
60′ Nathaniel Phillips
Eder Gabriel Militao
60′ Ozan Muhammed Kabak
. Nacho
27′ Andrew Robertson
Ferland Mendy
Tavares Fabinho
Casemiro27′
60′ James Milner
Luka Modrić
Georginio Wijnaldum
Toni Kroos72′
Mohamed Salah
Marco Asensio Willemsen83′
83′ . Roberto Firmino
Karim Benzema
82′ Sadio Mané
Marvin Olawale Akinlabi Park
60′ Alcantara Thiago
Silva Junior Marcelo
Konstantinos Tsimikas
Alarcon Suarez Isco83′
Ben Davies
Mariano Díaz Mejía
83′ Xherdan Shaqiri
Álvaro Odriozola Arzallus72′
82′ Alex Oxlade-Chamberlain
Rodrygo Silva de Goes73′
60′ Diogo Jota Teixeira da Silva

Rhys Williams

Jedenastka ”The Reds” miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Liverpool FC dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Liverpool FC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.