Liverpool FC - Midtjylland FC 2-0 w 2. kolejce Ligi Mistrzów

Liverpool FC pokonał 2-0 duńskie Midtjylland FC w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. "The Reds" z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy D.

Liga Mistrzów: sprawdź szczegóły

Kibiców Liverpoolu z pewnością cieszy wygrana, ale mają oni też powody do zmartwień. Po tym jak wcześniej kontuzji nabawili się środkowi obrońcy - Virgil van Dijk i Joel Matip, tym razem pech dotknął Fabinho. Brazylijczyk musiał opuścić boisko już w 30. minucie.

Angielski zespół wyszedł na prowadzenie po przerwie, po bardzo ładnej akcji. Trent Alexander-Arnold i Xherdan Shaqiri rozmontowali defensywę Midtjylland, a Diogo Jota z bliska dopełnił dzieła zniszczenia.

Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Mohamed Salah, wykorzystując rzut karny. Wcześniej Egipcjanin sam był faulowany w "szesnastce" rywala.

Liverpool z sześcioma punktami i dorobkiem 3-0 prowadzi w grupie D Ligi Mistrzów. Cztery punkty ma Atalanta Bergamo, jeden Ajax Amsterdam, a Midtjylland - zero.

Liverpool FC - Midtjylland FC 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Diogo Jota (52.), 2-0 Salah (90+3. - z rzutu karnego).

Eric Joel Andersson
30′ Tavares Fabinho
Jens-Lys Michel Cajuste32′ 81′
41′ James Milner
Anders Laustrup Dreyer
46′ Jordan Henderson
Awer Bul Mabil66′
 55′ 81′ Diogo José Teixeira da Silva
Frank Ogochukwu Onyeka25′
61′ Takumi Minamino
Pione Sisto72′
60′ Divock Origi
Dion Johan Cools
30′ Rhys Williams
Manjrekar James
Jake Cain
Nikolas Langberg Dyhr
Curtis Jones
Mikael Neville Anderson66′
46′ Georginio Wijnaldum
Bozhidar Boykov Kraev81′
60′ Sadio Mané
Evander da Silva Ferreira72′
81′ . Roberto Firmino
Nicolas Martin Hautorp Madsen
61′  90′ (k.) Mohamed Salah