Liverpool FC - Ajax Amsterdam 1-0 (0-0). 5. kolejka Ligi Mistrzów

1 grudnia na Anfield odbył się mecz 5. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Liverpool FC i AFC Ajax. Starcie zakończyło się zwycięstwem Liverpool FC 1-0.

C. Jones 58'

Zespół Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała ósme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Liverpool FC.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Perr Schuurs z drużyny gości. Była to 42. minuta pojedynku.

W 55. minucie kartką został ukarany Daley Blind, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpool FC w 58. minucie spotkania, gdy Curtis Jones zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Neco Williams.

W 68. minucie Diogo Jota został zastąpiony przez Roberta Firmina. W 70. minucie kartkę obejrzał Georginio Wijnaldum z Liverpool FC. Trener AFC Ajax postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Noussaira Mazraouiego i na pole gry wprowadził napastnika Klaasa-Jana Huntelaara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce AFC Ajax doszło do zmiany. Lisandro Martínez wszedł za Daleya Blinda. Chwilę później trener Liverpool FC postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mohameda Salaha wszedł Rhys Williams, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Jordanowi Hendersonowi i Sadiowi Manému.

Nicolas Tagliafico
 58′ Curtis Jones
Davy Klaassen
70′ Georginio Wijnaldum
Ryan Jiro Gravenberch
90′ Jordan Henderson
Edson Alvarez69′
90′ Mohamed Salah
Antony Matheus dos Santos
68′ Diogo José Teixeira da Silva
Dušan Tadić
90′ Sadio Mané
Sean Desmond Klaiber
90′ Rhys Williams
Klaas-Jan Huntelaar86′
68′ . Roberto Firmino
Zakaria Labyad69′

Lassina Chamste Soudine Franck Traoré81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Liverpool FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół ”The Reds” w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.