Liverpool - Ajax Amsterdam 1-0 w 5. kolejce Ligi Mistrzów. "The Reds" wywalczyli awans do fazy pucharowej

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów Liverpool pokonał na własnym stadionie Ajax Amsterdam 1-0, dzięki czemu zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Drużyna z Holandii przed ostatnią serią gier znajduje się natomiast na trzecim miejscu w tabeli. Zwycięstwo zapewnił "The Reds" 19-letni Curtis Jones.

W pierwszym starciu obu ekip górą był Liverpool. "The Reds" wygrali w Amsterdamie 1-0 po samobójczym trafieniu Nicolasa Tagliafico.

Tym razem także Ajax mógł szybko pomóc podopiecznym Juergena Kloppa. Goście zaliczyli fatalną stratę na własnej połowie. Liverpool błyskawicznie przeszedł do kontrataktu, w którym Mohamed Salah wycofał piłkę do Curtisa Jonesa, a ten huknął sprzed pola karnego w słupek.

W 21. minucie groźny strzał głową oddał Davy Klaassen. Caoimhin Kelleher zanotował jednak skuteczną interwencję, a dodatkowo sędzia odgwizdał spalonego. Golkipera "The Reds" postraszył potem jeszcze uderzeniem z dystansu Noussair Mazraoui, ale 22-latek nie dał się pokonać.

Przed przerwą to Ajax zdawał się być stroną dominującą. Liverpool - jak na swoje standardy - rozgrywał piłkę niezwykle wolno i miał problemy ze sforsowaniem defensywy przyjezdnych.

Tuż po zmianie stron w świetnej sytuacji mógł znaleźć się Sadio Mane. Senegalczyk przyjął piłkę przed polem karnym, lecz defensorzy momentalnie zdołali go zatrzymać. W odpowiedzi mocny strzał głową oddał Klaassen, lecz chybił o dobre kilka metrów.

W 57. minucie szczęście uśmiechnęło się do Liverpoolu, gdy David Neres, dobijając strzał Noussaira Mazraouiego, trafił w słupek. Niewykorzystana szansa szybko się zemściła. Neco Williams posłał kapitalną centrę w pole karne Ajaksu, a Jones wykorzystał ją, trafiając do siatki. W 83. minucie "Ther Reds" powinni zamknąć mecz, strzelając drugą bramkę, lecz Roberto Firmino zmarnował stuprocentową sytuację, przegrywając pojedynek z Andre Onaną.

W końcówce remis mógł zapewnić Ajaksowi Klaas-Jan Huntelaar, ale jego uderzenie głową obronił bramkarz.

Po pięciu meczach Liverpool ma na koncie 12 punktów i jest pewny pierwszego miejsca w grupie. Ajax (trzecie miejsce, siedem punktów) powalczy o awans z Atalantą (drugie miejsce, osiem punktów) w bezpośrednim starciu.

Nicolas Tagliafico
 58′ Curtis Jones
Davy Klaassen
70′ Georginio Wijnaldum
Ryan Jiro Gravenberch
90′ Jordan Henderson
Edson Alvarez69′
90′ Mohamed Salah
Antony Matheus dos Santos
68′ Diogo José Teixeira da Silva
Dušan Tadić
90′ Sadio Mané
Sean Desmond Klaiber
90′ Rhys Williams
Klaas-Jan Huntelaar86′
68′ . Roberto Firmino
Quincy Anton Promes

Lassina Chamste Soudine Franck Traoré81′

TB

Liga Mistrzów - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | Liverpool FC | Ajax Amsterdam | Juergen Klopp