Lille OSC - VfL Wolfsburg 0-0. 1. kolejka Ligi Mistrzów

14 września na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq odbył się mecz 1. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Lille OSC i Vfl Wolfsburg. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 34 314 widzów.

Liga Mistrzów
2021-09-14 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 34314 | Arbiter: Danny Makkelie
Lille OSC
VfL Wolfsburg
0
0

Od pierwszych minut zespół Lille OSC (”Mastify”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Vfl Wolfsburg (”Wilki”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Benjamina Andrégo z Lille OSC, a w drugiej minucie doliczonego czasu Johna Brooksa z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie żółtą kartkę dostał Josuha Guilavogui z Vfl Wolfsburg. W 61. minucie za Ridle'a Baku wszedł Dodi Lukébakio.

Trener ”Wilków” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Renata Steffena i na pole gry wprowadził napastnika Giana-Lucę Waldschmidta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Po godzinie gry czerwoną kartkę obejrzał John Brooks, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Między 63. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili ”Mastify”: Adilson Abreu, Nanitamo Ikoné, Xeka, na ich miejsce weszli: Yusuf Yazıcı, Isaac Lihadji, Amadou Ba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maximiliana Philippa, Wouta Weghorsta, Jérôme'a Roussillona zajęli: Sebastiaan Bornauw, Lukas Nmecha, Yannick Gerhardt.

Jérôme Roussillon84′
31′ Benjamin André
Josuha Guilavogui55′
63′ 74′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Ridle Bote Baku61′
74′ Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes
Renato Steffen61′
83′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Sebastiaan Bornauw66′
83′ Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana
Mickey van de Ven
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Yannick Gerhardt84′
74′ Yusuf Yazıcı
Felix Kalu Nmecha
Rocco Ascone
Aster Jan Vranckx
74′ Isaac Lihadji
Daniel Ginczek

Dodi Lukébakio61′

Lukas Nmecha66′ 70′

Gian-Luca Waldschmidt61′ 65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Drużyna Vfl Wolfsburg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Lille OSC pokazał dwie żółte.

Zespół ”Mastifów” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.