Lille OSC - Sevilla FC 0-0. 3. kolejka Ligi Mistrzów

20 października na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq odbył się mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Lille OSC i Sevilla FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 34 362 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-20 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 34362 | Arbiter: Michael Oliver
Lille OSC
Sevilla FC
0
0

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Karim Rekik został zastąpiony przez Joana Jordána. W 59. minucie kartkę dostał Mehmet Çelik z zespołu gospodarzy (”Mastify”).

Niedługo później trener ”Mastifów” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Amadou Ba. Na boisko wszedł Xeka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Renato Sanches został zmieniony przez Nanitama Ikonégo, a za Jonathana Davida wszedł na boisko Timothy Tarpeh, co miało wzmocnić jedenastkę Lille OSC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Ocampos na Erika Lamelę oraz Susę na Ivana Rakiticia. Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”Mastifom” i jedną drużynie przeciwnej.

Yassine Bounou
59′ Mehmet Zeki Çelik
Marcos Acuna65′
88′ Benjamin André
Francisco Fernando
71′ Renato Sanches
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre74′
71′ Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana
Lucas Ariel Ocampos74′
Jonathan Bamba
Thomas Joseph Delaney
82′ Jonathan Christian David
Óliver Torres Munoz64′
90′ Burak Yilmaz
Ludwig Augustinsson65′
71′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
José Ángel Carmona Navarro
71′ 77′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Erik Lamela74′ 87′
82′ Timothy Tarpeh Weah
Ivan Rakitić74′

Óscar Rodríguez Arnaiz

Munir El Haddadi

Iván Romero de Ávila Araque

Przewaga zespołu Sevilla FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Drużyna Lille OSC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Lille OSC otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Lille OSC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.