Liga Mistrzów: Zenit Sankt Petersburg - Atletico Madryt 1-1

Atletico Madryt straciło pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. W piątej kolejce podopieczni Diega Simeone zremisowali w Sankt Petersburgu 1-1 w meczu grupy G. Gospodarze byli lepsi, jednak gola strzelili po fatalnym błędzie bramkarza Thibauta Courtois.

Atletico, które już zapewniło sobie awans do fazy pucharowej, przyjechało do Rosji bez kilku swoich gwiazd m.in.: Diega Costy, Davida Villi, Diega Godina, Tiaga, Filipe Luisa i Ardy Turana.

Od początku przewagę uzyskali więc gospodarze, którzy wciąż walczą o kwalifikację, ale byli bardzo nieskuteczni.

Hiszpanie rzadziej przedostawali się pod bramkę Zenita, ale w 53. minucie objęli prowadzenie. Raul Garcia obsłużył podaniem Adriana Lopeza, który przebiegł z piłką prawie od połowy boiska i pokonał Jurija Łodygina.

Rosjanie rzucili się do ataku i w końcu udało im się wyrównać, ale głównie dzięki Courtois.  W 74. minucie Igor Smolnikow dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę głową przebił Toby Alderweireld, a bramkarz Atletico nie wybronił jej lecącej dużym łukiem do siatki i wpadającej pod poprzeczkę!

W wieczornym spotkaniu grupy G FC Porto zremisowało z Austrią Wiedeń 1-1.

Zenit Sankt Petersburg - Atletico Madryt 1-1 (0-0)