Reklama

Reklama

​Liga Mistrzów. Z czego zapamiętamy tegoroczną fazę grupową?

Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski jest o krok od obrony tytułu króla strzelców tego etapu rozgrywek, w którym nie zbrakło ogromnych niespodzianek i niesamowitych spotkań. Kto zaskoczył najbardziej? Które spotkania były najbardziej emocjonujące? Co najlepiej zapamiętamy? Oto kilka propozycji odpowiedzi na te pytania.

Niesamowita waleczność Slavii Praga

Podczas losowania grup Ligi Mistrzów cały świat obiegła reakcja jednego z działaczy Slavii Praga na przydział do "grupy śmierci" z: Barceloną, Interem i Borussią Dortmund.

Reklama

Okazało się jednak, że skazywani na porażkę Czesi zdołali przeciwstawić się faworyzowanym rywalom. Ich dotychczasowy dorobek punktowy jest wprawdzie skromny (dwa punkty), lecz postawa wzbudziła szacunek Europy.

Tak było, gdy w pierwszej kolejce Slavia remisowała z Interem, gdy urywała punkty Barcelonie i gdy zdołała przebiec 15 kilometrów więcej w przegranym 1-2 meczu z Katalończykami.

W ostatnim meczu fazy grupowej Czesi nie walczą już o nic, lecz mogą jeszcze sporo namieszać w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Karim Benzema | Liga Mistrzów | erling haaland

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje