Liga Mistrzów: Young Boys - Juventus 2-1, Valencia - Manchester United 2-1

Juventus i Manchester United już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W środę walczyły o pierwsze miejsce w grupie H. Ostatecznie Juve wyprzedził United o dwa punkty. Włosi, z Wojciechem Szczęsnym w składzie, przegrali na wyjeździe 1-2 z Young Boys Berno, a Anglicy, w takim samym stosunku, ulegli Valencii, która zagra w Lidze Europejskiej.

W 30. minucie Szczęsny był o włos od obrony rzutu karnego. Polak wyczuł intencje Guillaume Hoarau i sparował piłkę na słupek, ale ta wtoczyła się do siatki.

Gospodarze nie przestraszyli się mistrzów Włoch i dowieźli prowadzenie do przerwy.

W drugiej odsłonie Hoarau jeszcze raz pokonał Szczęsnego, płaskim strzałem w róg po szybkiej kontrze gospodarzy.

Juventus odpowiedział tylko bramką Paulo Dybaly po zagraniu Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk popisał się efektownym strzałem zza pola karnego.

Young Boys - Juventus 2-1. Raport meczowy

Manchester United zapewnił sobie awans dwa tygodnie temu, wygrywając skromnie 1-0 z Young Boys. To było szczęściem "Czerwonych Diabłów", bo w meczu ostatniej kolejki lepsza była Valencia.

W 17. minucie bramkę płaskim strzałem zdobył Carlos Soler. Tuż po przerwie Phil Jones wpakował piłkę do własnej bramki, niefortunnie podając do Sergio Romero.

Honorowego gola dla gości strzelił w końcówce Marcus Rashford, który celnie główkował po akcji Ashleya Younga.

Valencia - Manchester United 2-1. Raport meczowy