Liga Mistrzów. Widowisko na Old Trafford! "Czerwone Diabły" uciekły z piekła

Po kapitalnym spektaklu Manchester United pokonał Atalantę Bergamo 3-2w grupie F. Gospodarze sięgnęli po komplet punktów, mimo że po 29 minutach przegrywali już dwiema bramkami. Wyrównali jednak niechlubny klubowy rekord z 1964 roku.

Liga Mistrzów
2021-10-20 21:00 | Stadion: Old Trafford | Widzów: 72279 | Arbiter: Szymon Marciniak
M. Demiral 28'

Ekipa z Serie A przystępowała do tego spotkania z pozycji lidera grupy F.

Już w 3. minucie Marcus Rashford znalazł się w sytuacji sam na sam z Juanem Musso, ale nie trafił w bramkę. Gdyby lepiej spisał się w tej sytuacji, i tak nie odniósłby korzyści, bo uderzał z pozycji spalonej. Wydawało się jednak, że to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie dla zespołu gości.

MU - Atalanta. Podwójne uderzenie

Tymczasem to oni po kwadransie to oni otworzyli wynik spotkania. W pole karne wpadł Davide Zappacosta, dograł idealnie do Mario Paszalicia, a ten na trzecim metrze przystawił tylko nogę i było 0-1!

Radość strzelca nie była jednak natychmiastowa. Arbiter zarządził analizę VAR. Wideoweryfikacja dała pewność, że bramka została zdobyta prawidłowo.

Gospodarze ruszyli do kontruderzenia, ale nie osiągnęli zamierzonego efektu. Zamiast tego otrzymali drugi cios. Po centrze z kornera najwyżej do piłki wyskoczył Merih Demiral i głową wpakował ją do siatki. 0-2 w 29. minucie!

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry ponownie oko w oko z golkiperem Atalanty stanął Rashford. Tym razem nie był na spalonym, ale znów nie trafił w światło bramki.

Tuż po zmianie stron tuż przed Musso znalazł się Cristiano Ronaldo i... też zawiódł, trafiając prosto w Argentyńczyka.

W 53. minucie padła jednak kontaktowa bramka dla gospodarzy. Za wcześniejsze pudła zrehabilitował się Rashford - jeszcze raz znalazł się przed Musso i trzeci raz już się nie pomylił. 1-2!

Kilka minut później drużyna z Bergamo miała mnóstwo szczęścia, gdy z bliskiej odległości Scott McTominay trafił tylko w słupek. Chwilę potem groźne uderzenie Ronaldo wybronił bramkarz Atalanty. W odpowiedzi Davida De Geę niepokoili kąśliwymi strzałami Duvan Zapata i Rusłan Mainowski.

Lewandowski znowu strzela w LM - zobacz bramki!

MU - Atalanta. Ronaldo rozstrzyga losy meczu

Ostatni kwadrans należał jednak do gospodarzy. Wyrównał w 75. minucie kapitan Harry Maguire, a sześć minut później zwycięskie trafienie strzałem głową zaliczył Ronaldo!

"Czerwone Diabły" zgarnęły komoplet punktów, ale wyrównały niechlubny klubowy rekord z 1964 roku. Podobnie jak wtedy, straciły przynajmniej jednego gola w 13. kolejnym meczu rozgrywanym na swoim obiekcie.

Manchester United - Atalanta Bergamo 3-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Paszalić (15.), 0-2 Demirel (29.), 1-2 Rashford (53.), 2-2 Maguire (75.), 3-2 Ronaldo (81.)

José Luis Palomino80′
 75′ Harry Maguire
Merih Demiral  28′ 46′
64′ Luke Shaw
Teun Koopmeiners80′
66′ Scott McTominay
Davide Zappacosta
73′ Mason Greenwood
Remo Marco Freuler
 53′ 67′ Marcus Rashford
Joakim Maehle Pedersen
88′ Fred
Mario Pašalić  15′ 57′ 68′
Bruno Fernandes
Josip Ilicić68′
 81′ Cristiano Ronaldo
Rusłan Malinowski68′
88′ 90′ Nemanja Matić
Aleksiej Miranczuk68′
66′ Paul Pogba
Roberto Piccoli
Donny van de Beek
Duván Esteban Zapata Banguera56′
67′ 90′ Edinson Cavani