Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. W "mundialowym" roku terminarz rozgrywek zupełnie się zmieni

Według informacji podawanych m.in. przez hiszpański dziennik "Mundo Deportivo" terminarz Ligi Mistrzów na sezon 2022/2023 jest już gotowy - i dość znacznie różni się od rozkładówek, do których przyzwyczailiśmy się przed lata. Z powodu mundialu w Katarze faza grupowa LM rozpocznie się nieco wcześniej, za to finał będzie rozgrywany później niż zwykle.

Mundial w Katarze w roku 2022 będzie rozgrywany w nietypowym terminie - dotychczas piłkarscy kibice byli przyzwyczajeni do mistrzostw świata rozgrywanych głównie na przełomie czerwca i lipca, w przypadku azjatyckiego turnieju zmagania reprezentacji narodowych będziemy jednak obserwować między listopadem i grudniem.

Sytuacja ta naturalnie wymusza pewne zmiany w funkcjonowaniu rozgrywek klubowych. Nie inaczej jest w przypadku Ligi Mistrzów. Jak twierdzi chociażby "Mundo Deportivo", przygotowany jest już szczegółowy plan tych elitarnych rozgrywek w sezonie 2022/2023.

Reklama

Liga Mistrzów. Faza grupowa na samym początku września

Najpierw w drugiej połowie czerwca (21 i 24 dzień miesiąca) ma zostać rozegrana runda wstępna, w której biorą udział mistrzowie z najniżej notowanych w UEFA federacji. Pierwsza runda właściwych eliminacji rozpocznie się 5-6 lipca.

Faza grupowa rozpocznie się już 6-7 września i będzie mieć "skondensowaną" formę, z mniejszą liczbą przerw między rozgrywkami - zakończy się już 1-2 listopada. Dla porównania tuż przed pandemią (jesienią 2019 roku) mecze grupowe LM kończyły się 11 grudnia.

Następnie, po niecałych trzech tygodniach, rozpocznie się mundial w Katarze. Mecz otwarcia zaplanowano na 21 listopada, a finał na 18 grudnia 2022 roku. Liga Mistrzów wróci następnie po mistrzostwach świata w połowie lutego.

Najnowsze informacje z igrzysk olimpijskich - Sprawdź 

Liga Mistrzów. W sezonie 2022/23 finał odbędzie się wyjątkowo późno

Finał, który ma się odbyć na Stadionie Olimpijskim im. Ataturka w Stambule, odbędzie się 10 czerwca 2023 roku. Jak podkreśla "MD", to najpóźniej rozgrywany finał od 1956, czyli od początku corocznej piłkarskiej rywalizacji - nie licząc oczywiście "lat pandemicznych".

Wówczas, 13 czerwca 1956 roku, zawody nosiły jeszcze nazwę Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, a zwycięzcą okazał się Real Madryt, który pokonał Stade de Reims.

Informację o nietypowym terminarzu Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 udostępnił w formie tabeli na swoim twitterowym profilu Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

Na jednym ze zdjęć dołączonych do wpisu Kwiatkowskiego można zobaczyć także plan spotkań dla Ligi Europy oraz Ligi Konferencji.

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | mundial 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama