Liga Mistrzów: Viktoria Pilzno - Olympiakos Pireus 0-0

23 lipca na Doosan Aréna w Pilznie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Viktorii Pilzno i Olympiakosu Pireus. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 10 632 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-23 19:00 | Stadion: Doosan Aréna | Widzów: 10632 | Arbiter: M. Guida
Viktoria Pilzno
Olympiakos Pireus
0
0

Od pierwszych minut drużyna Viktorii Pilzno zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Olympiakosu Pireus była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie Avraam Papadopoulos zastąpił Ousseynou Ba.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Rúbenowi Semedowi z Olympiakosu Pireus. Była to 34. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Mathieu Valbuena został zmieniony przez Mohameda Camarę, co miało wzmocnić drużynę Olympiakosu Pireus. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Krmenčíka na Tomáša Chorego w 69. minucie oraz Jakuba Brabca na Lukasza Hejdę w tej samej minucie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Milanowi Havlowi z zespołu gospodarzy.

Trener Olympiakosu Pireus postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Giorgosa Masourasa i na pole gry wprowadził napastnika Lazara Ranđelovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 83. minucie w drużynie Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Ondřej Mihálik wszedł za Aleša Čermáka.

José Pedro Malheiro de Sá
72′ Jakub Brabec
Rúben Afonso Borges Semedo34′
74′ Milan Havel
Omar Elabdellaoui
Adam Hlouszek
Avraam Papadopoulos22′
Luděk Pernica
Konstantinos Tsimikas
83′ Aleš Čermák
Mathieu Valbuena57′
69′ Michael Krmenčík
Miguel Ángel Guerrero Martín
Matusz Kozaczik
Konstantinos Tzolakis
72′ Lukasz Hejda
Ousseynou Ba22′
Dominik Janošek
Vassilis Torosidis
Jan Kovařík
Mohamed Mady Camara57′
83′ Ondřej Mihálik
Lazar Ranđelović81′
Roman Prochazka
Bruno Felipe Souza da Silva
69′ Tomáš Chorý
Youssef El-Arabi

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Olympiakosu Pireus. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 11 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.