Reklama

Reklama

​Liga Mistrzów. UEFA znosi przepis o bramkach wyjazdowych!

Klamka zapadła. Z informacji Sport.Interia.pl wynika, że UEFA zdecydowała się znieść przepis forujący w fazie pucharowej rozgrywek europejskich drużynę, która zdobyła więcej bramek na wyjeździe. Od sezonu 2021/2022 w przypadku identycznego bilansu bramek po dwumeczu o awansie decydować będzie dogrywka i ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Zmiana dotyczyć będzie wszystkich rozgrywek pod auspicjami UEFA, a więc nie tylko Ligi Mistrzów, ale też Ligi Europy i Ligi Konferencji, której debiutanckim sezonem będzie ten najbliższy 2021/2022.

Przepis forujący drużyny strzelające więcej na wyjeździe obowiązywał od 1965 r. Miał swoich zwolenników, ale w końcu zaczął budzić coraz większe kontrowersje. W końcu UEFA postanowiła go znieść, co ogłosi jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Reklama

Co to zmieni? Bardzo wiele. Na przykład w tegorocznym półfinale Ligi Mistrzów PSG nie wyeliminowałby grającego bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego Bayernu bez dogrywki. Przypomnijmy, że paryżanie wygrali w Monachium 3-2, by polec u siebie 0-1. Bilans bramkowy obu drużyn wynosił 3-3, ale zdecydował fakt, że francuska ekipa zdobyła trzy gole na wyjeździe.

Przeciwnicy tej zmiany wskazywali na fakt, że ryzyko dodatkowych dogrywek jeszcze bardziej obciąży zawodników, których terminarz i tak jest wyjątkowo napięty, szczególnie w dużych, 20-zespołowych ligach jak Premier League, Seria A, czy Primera Division. Reformatorzy wzięli jednak górę, podnosząc argument, że zniesienie przepisu o liczbie bramek na wyjeździe będzie bardziej sprawiedliwe dla rywalizacji.

MiBi

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje