Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. UEFA planuje finał 29 sierpnia

Władze UEFA cały czas pracują nad tym, jak zakończyć sezon 2019/2020 w europejskich pucharach, który został przerwany przez pandemię koronawirusa. Jedna z opcji zakłada, że finał Ligi Mistrzów odbędzie się 29 sierpnia.

Do ważnego spotkania centrali europejskiej piłki ma dojść 23 kwietnia. Jak podaje BBC, prawdopodobnie organizatorzy rozgrywek ligowych na Starym Kontynencie usłyszą, że mogą zakończyć sezon wcześniej, ale tylko za zgodą UEFA. Forsowany jest jednak nadal pomysł, żeby zakończyć sezon z wszystkimi rozegranymi meczami pod koniec sierpnia.

Oznaczałoby to, że finał Ligi Mistrzów odbyłby się 29 sierpnia w Stambule, a finał Ligi Europy trzy dni wcześniej w Gdańsku.

Rozważane są dwa scenariusze, jak osiągnąć ten cel. Pierwszy z nich zakłada rozegranie ćwierćfinałów i półfinałowych na dotychczasowych zasadach, czyli mecz i rewanż. Spotkania miałyby zostać rozegrane w lipcu i sierpniu. Według drugiego planu, o awansie w tej fazie decydowałby jeden mecz, który odbyłby się już po zakończeniu rozgrywek krajowych. Ewentualnie UEFA zastanawia się nad miniturniejem.

Czterech z ośmiu ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów jest już znanych. W najlepszej "ósemce" są już RB Lipsk, Atalanta Bergamo, Atletico Madryt i Paris Saint-Germain.

W Lidze Europy sytuacja wygląda gorzej. Rozegranych zostało dopiero sześć z ośmiu pierwszych spotkań 1/8 finału. Musza się jeszcze odbyć spotkania rewanżowe.
planowanie jest bardziej skomplikowane, ponieważ wszystkie osiem ostatnich 16 ostatnich meczów drugiej fazy musi zostać rozegranych, z dwoma meczami z udziałem drużyn hiszpańskich i włoskich, ale do rozegrania pierwszych etapów.

Reklama

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama