Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. Trener Atalanty miał koronawirusa podczas meczu z Valencią

Trener Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini ujawnił, że tuż przed meczem z Valencią w Lidze Mistrzów miał objawy koronawirusa, ale i tak zdecydował się poprowadzić swój zespół. Późniejsze badanie wykazało, że 62-latek faktycznie był zakażony COVID-19.

Starcie Valencii z Atalantą miało miejsce 10 marca i zostało rozegrane przy pustych trybunach. Był to mecz rewanżowy - o pierwszym spotkaniu, rozegranym we Włoszech, mówi się, że był bombą, powodującą przyspieszenie rozwijania się wirusa.

Jak się okazuje, trener Gasperini sam był zakażony koronawirusem i to w dniu rewanżowego meczu Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec o wszystkim opowiedział na łamach "La Gazzetta dello Sport".

- Czułem się źle już wcześniej, a w dniu meczu było jeszcze gorzej. Jeśli spojrzycie na zdjęcia, zobaczycie, że nie wyglądałem dobrze. Nie spałem przez dwie kolejne noce. Nie miałem gorączki, ale czułem się fatalnie - twierdzi trener.

Reklama

- Po meczu poczęstowano nas szampanem Dom Perignon. Spróbowałem i smakował jak woda. A każde jedzenie smakowało jak chleb. W ogóle nie czułem smaku - dodał. Utrata smaku jest jednym z głównych objawów koronawirusa.

Później okazało się też, że zakażonym COVID-19 był bramkarz Atalanty Marco Sportiello. Gasperini emocjonalnie wspomina przygotowania do meczu z Valencią.

- Szpital znajduje się niedaleko naszego ośrodka treningowego. Co dwie minuty przejeżdżał ambulans na sygnale, jakbyśmy byli w strefie wojennej. Nocą myślałem: co będzie, jeśli tam trafię? Nie mogę, mam tyle do zrobienia - wspomina.

Gasperini opowiedział, że po meczu został w ośrodku treningowym jeszcze przez trzy tygodnie zanim wrócił swojego domu w Turynie. Dopiero w połowie maja przeszedł test na koronawirusa, który pokazał, że organizm trenera wytworzył przeciwciała, co oznacza, że był zakażony koronawirusem.

Bergamo jest jednym z miast najbardziej dotkniętym koronawirusem. W Lombardii potwierdzono ponad 88 tysięcy przypadków koronawirusa, lecz w rzeczywistości mogło być ich znacznie więcej. Z tego powodu zmarło ponad 16 tysięcy osób.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL