Liga Mistrzów. Tottenham Hotspur - RB Lipsk 0-1 w 1/8 finału

W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów RB Lipsk pokonał Tottenham 1-0. Zwycięską bramkę, z rzutu karnego, zdobył Timo Werner.

Liga Mistrzów
2020-02-19 21:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 60095 | Arbiter: C. Çakιr
Tottenham Hotspur Londyn
RB Lipsk
0
1
T. Werner 58'

Relacja na żywo z meczu Tottenham - RB Lipsk. Kliknij TUTAJ!

Relacja na żywo z meczu Tottenham - RB Lipsk dostosowana do urządzeń mobilnych. Kliknij TUTAJ!

Mecz szybko się rozkręcił. Już w trzeciej minucie Lipsk mógł wyjść na prowadzenie. Najpierw strzał Patricka Schicka zatrzymał obrońca. Później uderzenie z ostrego kąta Angelino, Hugo Lloris szczęśliwie odbił na słupek. Na koniec strzelał jeszcze Timo Werner, ale jego również zatrzymał francuski bramkarz.

Pięć minut później odpowiedział Tottenham. Steven Bergwijn dostał prostopadłe podanie w pole karne. Uderzał w technicznie w "długi" róg. Peter Gulacsi był jednak na posterunku.

Była to najlepsza sytuacja Tottenhamu w pierwszej połowie. Później mecz zrobił się brzydki. Gra się zaostrzyła. Jednak to goście dyktowali warunki. Oni byli częściej przy piłce i mieli jeszcze jedną bardzo dobrą okazję.

W 36. minucie Konrad Laimer zagrał w pole karne do Wernera. Ten stanął oko w oko z Llorisem, ale uderzył w niego. W efekcie, do przerwy, nie było bramek.

W drugiej połowie pierwszy zaatakował Tottenham. Już w 48. minucie Serge Aurier zagrał w pole karne do Lucasa Moury, który trącił piłkę. Gulacsi nie dał się jednak zaskoczyć i wykazał się refleksem, broniąc strzał.

Dziesięć minut później Lipsk wyszedł na prowadzenie. Werner zagrał w pole karne do wbiegającego  Laimera. Austriak został ostro potraktowany przez Bena Daviesa i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Werner i został pierwszym w historii strzelcem gola dla RB Lipsk w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Po tej bramce mecz się rozkręcił. Tottenham odważniej zaatakował. Gra gospodarzy opierała się głównie na jednym piłkarzu - Giovanim Lo Celso. W 73. minucie reprezentant Argentyny mógł zdobyć bramkę. Świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale Gulacsi zdołał sparować piłkę na słupek.

Chwilę wcześniej Schick zmarnował bardzo dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia. Jego zespół przeprowadził świetną kontrę. Angelino zagrał w pole karne. Piłkę przepuścił Werner i dotarła ona do Czecha. Ten jednak źle uderzył i Lloris odbił futbolówkę.

Lipsk do końca kontrolował sytuację na boisku. Tottenham nacisnął, ale nie potrafił trafić w bramkę i przegrał.

Marcel Halstenberg
56′ Ben Davies
Nordi Mukiele Mulere
10′ Giovani Lo Celso
Marcel Sabitzer13′
Harry Winks
Christopher Nkunku72′ 74′
64′ Dele Alli
Konrad Laimer83′
65′ Gedson Carvalho Fernandes
Ademola Lookman
64′ Erik Lamela
Daniel Olmo Carvajal
Japhet Tanganga
Yussuf Yurary Poulsen77′
65′ Tanguy Ndombèlé Alvaro