Liga Mistrzów: Tottenham Hotspur Londyn - RB Lipsk 0-1 (0-0)

19 lutego na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Tottenhamu Londyn i RB Lipsk. Mecz zakończył się zwycięstwem RB Lipsk 1-0. Na stadionie stawiło się 60 095 widzów.

Liga Mistrzów
2020-02-19 21:00 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 60095 | Arbiter: C. Çakιr
Tottenham Hotspur Londyn
RB Lipsk
0
1
T. Werner 58'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie kartką został ukarany Ben Davies, zawodnik Tottenhamu Londyn.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Timo Werner dla jedenastki RB Lipsk. Bramka padła w tej samej minucie. Po chwili trener ”Koguty” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gedsona Fernandesa. Na boisko wszedł Tanguy NDombèlé, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Dele Alli został zmieniony przez Erika Lamelę. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christophera Nkunku z RB Lipsk, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Erika Lamelę z drużyny przeciwnej.

Marcel Halstenberg
56′ Ben Davies
Nordi Mukiele Mulere
10′ Giovani Lo Celso
Marcel Sabitzer13′
Harry Winks
Christopher Nkunku72′ 74′
64′ Dele Alli
Konrad Laimer83′
65′ Gedson Carvalho Fernandes
Ademola Lookman
64′ Erik Lamela
Daniel Olmo Carvajal
Japhet Tanganga
Yussuf Yurary Poulsen77′
65′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Emil Forsberg83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Tottenhamu Londyn, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Drużyna Tottenhamu Londyn w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.