Reklama

Reklama

Liga Mistrzów: The New Saints FC - KF Feronikeli 2-2 (0-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 9 lipca, zespół The New Saints zremisował z KF-em Feronikelim 2-2 (0-0). Mecz na Park Hall Stadium w Oswestry / Croesoswallt obejrzało 1 140 widzów.

W  pojedynku rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 9 lipca, zespół The New Saints zremisował  z KF-em Feronikelim  2-2 (0-0). Mecz na Park Hall Stadium w Oswestry / Croesoswallt obejrzało 1 140 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po przerwie jedenastka gospodarzy objęła prowadzenie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Greg Draper.

W 57. minucie za Chrisa Marriotta wszedł Ryan Harrington. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Ryana Brobbela, piłkarza gospodarzy. Po chwili trener The New Saints postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryana Brobbela wszedł Joash Nembhard, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Reklama

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Përparimowi Islamiemu z KF-u Feronikelego. Trener KF-u Feronikelego postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Jeana Cariocę i na pole gry wprowadził napastnika Jetmira Topallego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Besmir Bojku został zmieniony przez Argjenda Malaja, co miało wzmocnić jedenastkę KF-u Feronikelego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Grega Drapera na Kurtisa Byrne'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników The New Saints w 77. minucie spotkania, gdy Aeron Edwards strzelił drugiego gola. W 87. minucie kartkę otrzymał Jon Routledge z drużyny gospodarzy.

Zespół KF-u Feronikelego nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 89. minucie bramkę kontaktową zdobył Mevlan Zeka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę KF-u Feronikelego przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Astrit Fazliu.

Minutę później w jedenastce KF-u Feronikelego doszło do zmiany. Astrit Thaçi wszedł za Astrita Fazliu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom The New Saints, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 16 lipca w Prisztinie. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL