Liga Mistrzów: Slavia Praga - FC Midtjylland 0-0

22 września na Sinobo Stadium w Pradze odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Slavii Praga i Midtjyllandu. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

Liga Mistrzów
2020-09-22 21:00 | Stadion: Sinobo Stadium | Arbiter: C. Çakιr
Slavia Praga
FC Midtjylland
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Tomáša Holeša, zawodnika gospodarzy. W 59. minucie Stanislav Tecl został zastąpiony przez Petara Musę.

Po chwili trener Midtjyllandu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Andersa Laustrupa. Na boisko wszedł Pione Sisto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukáša Masopusta z Slavii Praga, a w 87. minucie Paulinha z drużyny przeciwnej. W 71. minucie Lukáš Masopust został zmieniony przez Lukáša Provoda, co miało wzmocnić jedenastkę Slavii Praga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evandera na Mikaela Andersona w 76. minucie oraz Sory'ego Kabę na Júniora Brumada w tej samej minucie.

Niedługo później trener Slavii Praga postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolae Stanciu wszedł Ladislav Takács, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Slavii Praga utrzymać remis.

Paulo Victor da Silva87′
51′ Tomáš Holeš
Alexander Scholz
David Hovorka
Erik Sviatchenko
David Zima
Anders Laustrup Dreyer67′
70′ 71′ Lukáš Masopust
Awer Bul Mabil
Peter Oladeji Olayinka
Jens-Lys Michel Cajuste
90′ Nicolae Claudiu Stanciu
Evander da Silva Ferreira76′
Petr Ševčík
Frank Ogochukwu Onyeka
59′ Stanislav Tecl
Sory Kaba89′
Přemysl Kovář
Mikkel Andersen
Ondřej Kúdela
Dion Johan Cools
90′ Ladislav Takács
Manjrekar James
Tomáš Malinský
Mikael Neville Anderson76′
71′ Lukáš Provod
Bozhidar Boykov Kraev
Ibrahim Benjanim Traoré
Pione Sisto67′
59′ Petar Musa
José Francisco dos Santos Júnior89′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Slavii Praga obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.