Liga Mistrzów: Slavia Praga - FC Barcelona 1-2. Rekord Messiego

Slavia Praga przegrała 1-2 z FC Barcelona w spotkaniu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. Barca jest liderem tabeli, a Leo Messi cieszy się z niesamowitego rekordu.

P. Olayinka 57' (samob.)

"Duma Katalonii" przyjechała do Pragi jako faworyt i szybko potwierdziła, w jakiej roli występuje, już w trzeciej minucie obejmując prowadzenie.

Goście wykorzystali nieporozumienie w szeregach obronnych Slavii. Messi wymienił piłkę z Arthurem. Ten odnalazł Argentyńczyka przed bramką i idealnie wyłożył mu piłkę. Messi nie mógł tego zmarnować.

Był to pierwszy gol Messiego w tej edycji Ligi Mistrzów. Argentyński geniusz został tym samym pierwszym piłkarzem w historii, który zdobył bramkę w 15. sezonie Ligi Mistrzów z rzędu. Na koncie ma już 113 goli w Champions League.

Szybko stracona bramka nie załamała gospodarzy, którzy w pierwszej połowie kilka razy poważnie zagrozili bramce Marca-Andre ter Stegena, jak choćby wtedy, gdy kapitalną interwencją obronił on strzał z kilku metrów Jaroslava Zeleny'ego. Dobrej okazji nie wykorzystał też Lukasz Masopust.

Także Barca miała okazje do podwyższenia, ale nie wykorzystali ich m.in. Luis Suarez i Frenkie de Jong.

Wystarczyły cztery minuty drugiej połowy, by gospodarze wreszcie ucieszyli swoich fanów. Masopust zagrał do Jana Borzila, a ten mocnym strzałem z pola karnego zaskoczył ter Stegena.

Barcelona szybko odzyskała prowadzenie. Po rzucie wolnym Messiego Suarez zagrywał piłkę z linii końcowej, futbolówka nieszczęśliwie odbiła się od Petera Olayinki i wpadła do bramki Slavii.

W 70. minucie Messi rewelacyjnym zagraniem obsłużył Suareza, ale ten fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później znakomitej szansy nie wykorzystał też Argentyńczyk.

W końcówce gospodarze ofiarnie walczyli o zdobycie wyrównującej bramki, ale rozpaczliwie broniąca się chwilami Barca dowiozła prowadzenie do końca.

Marc-André ter Stegen
 50′ 64′ Jan Bořil
Nelson Semedo
46′ Jaroslav Zelený
Sergio Busquets78′
56′ 76′ Lukáš Masopust
Frenkie de Jong
77′ Nicolae Claudiu Stanciu
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo84′
57′ (samob.) 71′ Peter Oladeji Olayinka