Liga Mistrzów: ŠK Slovan Bratysława - Sutjeska Niksic 1-1 (0-0)

10 lipca na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami ŠK Slovan Bratysława i Sutjeskiej. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 11 250 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-10 20:15 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 11250 | Arbiter: V. Meshkov
ŠK Slovan Bratysława
Sutjeska Niksic
1
1
A. Šporar 82'
D. Kojašević 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Marinowi Ljubičiciowi z ŠK Slovan Bratysława. Była to 41. minuta spotkania.

W 64. minucie za Rafaela Ratão wszedł David Holman. Niedługo później trener Sutjeskiej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Marka Vučicia. Na boisko wszedł Milutin Osmajić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddała tylko dziewięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku bramkę zdobył Andraž Šporar.

W 88. minucie w zespole Sutjeskiej doszło do zmiany. Bojan Božović wszedł za Boža Markovicia.

Drużyna Sutjeskiej wyrównała wynik meczu. W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Damir Kojašević.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Marko Czetković
64′ Aleksandar Čavrić
Novica Eraković
41′ Marin Ljubičić
Branislav Janković
77′ Mohammed Rharsalla Khadfi
Damir Kojašević  90′
64′ Rafael Rogério da Silva
Nemanja Nedić
Dejan Dražić
Marko Vučić81′
 82′ Andraż Szporar
Božo Marković88′
Michal Šulla
Suad Ličina
Leo Myenty Janna Abena
Dragan Grivić
77′ Erik Daniel
Vladan Bubanja
64′ Joeri de Kamps
Aleksa Marušić
64′ David Holman
Milutin Osmajić81′
Ibrahim Danda Rabiu
Bojan Božović88′
Dávid Strelec
Stefan Nikolić

Przewaga jedenastki ŠK Slovan Bratysława w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom ŠK Slovan Bratysława wręczył jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sutjeskiej w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.