Liga Mistrzów. Sensacja na Bernabeu, pogrom w Porto i zwrot akcji w starciu gigantów

Wtorkowe mecze 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów obfitowały w to, co w futbolu najpiękniejsze. Real Madryt sensacyjnie przegrał na własnym stadionie 1-2 z Sheriffem Tyraspol, Liverpool rozbił 5-1 FC Porto, Atletico Madryt pokonało 2-1 AC Milan po karnym w doliczonym czasie gry, a z trzech punktów cieszyli się także piłkarze Borussii Dortmund oraz ekipy Club Bruegge.

PSG - Manchester City - kliknij TUTAJ, by przejść do relacji na żywo

AC Milan - Atletico Madryt 1-2

Milan od początku ruszył do ataku, co przyniosło efekt w 20. minucie. Wtedy to Rafael Leao strzelił gola po asyście Brahima Diaza. Portugalczyk wykazał się sporą precyzją, uderzając piłkę po ziemi.

Od 29. minuty "Rossoneri" musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą, a tym samym czerwoną kartkę obejrzał Franck Kessie.

Wydawało się, że AC Milan utrzyma przewagę i zainkasuje komplet punktów, ale w 84. minucie gola strzelił Antoine Griezmann. To jego pierwsze trafienie po powrocie do Atletico.

W doliczonym czasie gry "Los Colchoneros" otrzymali rzut karny. Gola z 11. metra strzelił Luis Suarez, zapewniając swojej ekipie trzy punkty.

Liga Mistrzów
2021-09-28 21:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 35374 | Arbiter: Cüneyt Çakιr
AC Milan
90′ Mike Maignan
José Gimenez
69′ Theo Bernard François Hernández
Mario Hermoso Canseco46′
81′ Ismaël Bennacer
Geoffrey Edwin Kondogbia60′ 64′
79′ 82′ Alexis Saelemaekers
Marcos Llorente Moreno
 20′ 57′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Yannick Carrasco46′
15′ 29′ Franck Yannick Kessié
Jorge Resurrecion Merodio Koke61′
57′ Brahim Abdelkader Díaz
Ángel Martín Correa
29′ 34′ Ante Rebić
Luis Suarez  90′ (k.)
Andreas Kristoffer Jungdal
Christian Gómez Vela
Ciprian Tatarusanu
Benjamin Lecomte
57′ Fodé Ballo Touré
Sergio Camus Perojo
81′ Alessandro Florenzi
Renan Augusto Lodi dos Santos46′
Matteo Gabbia
Szime Vrsaljko
82′ Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa
Rodrigo Javier De Paul46′
34′ Sandro Tonali
Hector Herrera
57′ Olivier Giroud
Thomas Lemar64′
Daniel Maldini
Matheus Santos Carneiro da Cunha

Antoine Griezmann61′  84′

João Félix Sequeira40′

Borussia Dortmund - Sporting 1-0

Gospodarze musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda. Na dodatek już na początku meczu kontuzji nabawił się Mahmoud Dahoud, a zastąpił go Julian Brandt. Mimo problemów w 37. minucie Borussia objęła prowadzenie po trafieniu Donyella Malena.

Reprezentant Holandii pod nieobecność Haalanda wziął na swoje barki odpowiedzialność za strzelanie goli i w 74. minucie posłał piłkę do siatki, ale po analizie VAR sędzia odgwizdał spalonego.

Mecz zakończył się zwycięstwem BVB 1-0.

2021-09-28 21:00 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 25000 | Arbiter: Srđan Jovanović
Zouhair Feddal Agharbi
59′ Mats Hummels
Sebastian Coates
75′ Raphaël Guerreiro
Matheus Luiz Nunes42′
8′ Mahmoud Dahoud
Pedro Antonio Porro Sauceda84′
42′ Jude Victor William Bellingham
Pablo Sarabia García74′
71′ Thorgan Hazard
Tiago Barreiros de Melo Tomás58′
Axel Witsel
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves84′
Marco Reus
Matheus Reis de Lima84′
 37′ 75′ Donyell Malen
João Pedro Goulart Silva
75′ Nico Schulz
José Martínez Marsà
8′ Julian Brandt
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
75′ Reinier Jesus Carvalho
Gonçalo do Lago Pontes Esteves
Ansgar Knauff
Ricardo Sousa Esgaio84′
Felix Passlack
Nuno Miguel Gomes dos Santos58′
71′ Marius Wolf
Daniel Santos Bragança84′
Youssoufa Moukoko
Manuel Ugarte Ribeiro

Jovane Eduardo Borges Cabral74′

Bruno Vinícius Souza Ramos84′

FC Porto - Liverpool 1-5

Liverpool - który w pierwszej kolejce pokonał 3-2 Milan - był faworytem tego starcia. Podopieczni Juergena Kloppa objęli prowadzenie w 18. minucie. Z trafienia cieszył się Mohamed Salah.

Bramkę do szatni strzelił jeszcze tuż przed przerwą Sadio Mane i było 2-0. "The Reds" nie mieli jednak dość i po przerwie dobili rywala. Zrobił do Salah, kompletując dublet.

W 75. minucie gola honorowego dla Porto strzelił Mehdi Taremi, ale Liverpool odpowiedział natychmiastowo dwoma trafieniami Roberto Firmino.

Ostatecznie podopieczni Juergena Kloppa wygrali więc 5-1.

2021-09-28 21:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 23520 | Arbiter: Sergey Karasev
Virgil van Dijk
56′ Zaidu Sanusi
Andrew Robertson
14′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Jordan Henderson73′
67′ Sergio Oliveira
Curtis Jones
Luis Fernando Díaz Marulanda
Tavares Fabinho
56′ Andrés Mateus Uribe Villa
Mohamed Salah  18′, 60′ 67′
 74′ Mehdi Taremi
Diogo José Teixeira da Silva88′
46′ Antonio Martínez López
Joe Gomez66′
56′ Wendell Nascimento Borges
Ibrahima Konaté
Bruno Xavier Almeida Costa
Nathaniel Phillips
14′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Konstantinos Tsimikas
46′ Marko Grujić
Neco Williams
56′ Vítor Machado Ferreira
Naby Deco Keita
67′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa

Real Madryt - Sheriff Tyraspol 1-2

Real, który w obecnym sezonie spisuje się znakomicie, już w pierwszym kwadransie miał kilka okazji do zdobycia gola. "Królewscy" jednak musieli mieć się na baczności. Sheriif Tyraspol bowiem w pierwszej kolejce niespodziewanie pokonał 2-0 Szachtar Donieck.

Na Estadio Santiago Bernabeu także doszło do sensacji. W 25. minucie gola głową dla gości strzelił bowiem wypożyczony z Legii Warszawa Jasur Jakszibojew. Po chwili mógł cieszyć się z drugiego trafienia. W pięknym stylu zmylił trzech obrońców Realu, lecz później uderzył obok słupka.

Piłkarze "Królewskich" z całych sił dążyli do wyrównania, lecz brakowało im skuteczności. Mimo 12 wykreowanych sytuacji bramkowych nie strzelili gola.

W 60. minucie w polu karnym Sheriffa po widowiskowym zwodzie upadł Vinicus Junior. I choć sędzia początkowo nie dopatrzył się przewinienia, po analize VAR podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Karim Benzema.

Kilkanaście minut później piłkę do bramki Realu skierował Brazylijczyk Bruno - który wcześniej zastąpił Jakszibojewa - ale gol nie został uznany. Był spalony.

Real wciąż atakował, lecz robił to nieskutecznie. Tymczasem w 90. minucie fenomenalnym strzałem popisał się Sebastien Thill, pokonując Thibaout Courtois. Dzięki temu Sheriff sensacyjnie wygrał na Bernabeu 2-1.

2021-09-28 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 24522 | Arbiter: Lawrence Visser
Giorgos Athanasiadis
66′ . Nacho
Fernando Peixoto Costanza
Eder Gabriel Militao
Danilo Arboleda Hurtado17′
David Alaba
Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti46′
66′ Miguel Gutiérrez Ortega
Cristiano da Silva Leite
Federico Valverde
Edmond Addo45′
Eduardo Camavinga
Adama Malouda Traoré
39′ 66′ Casemiro
Frank Andersson Castañeda Vélez78′
66′ Eden Hazard
Sébastien Thill  89′ 90′
 65′ (k.) Karim Benzema
Keston Julien78′
66′ Toni Kroos
Stjepan Radeljić
66′ Luka Modrić
Boban Nikolov90′
Lucas Vázquez Iglesias
Bruno Felipe Souza da Silva57′
Marco Asensio Willemsen
Momo Yansane
Mariano Díaz Mejía

66′ 81′ Luka Jović

66′ Rodrygo Silva de Goes

RB Lipsk - Club Brugge 1-2

Gola dla RB Lipsk błyskawicznie - bo już w 5. minucie - strzelił Christopher Nkunku. Cała akcja została jeszcze przeanalizowana przez sędziów VAR, którzy jednak nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości.

Kilkanaście minut później do wyrównania doprowadził Hans Vanaken, a w 41. minucie prowadzenie ekipie gości zapewnił Mats Rits. W drugiej połowie nie padły już bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

2021-09-28 21:00 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 23500 | Arbiter: Slavko Vinčić
Simon Mignolet90′
78′ Mohamed Simakan
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Lukas Manuel Klostermann
Jack Hendry
Vilmos Tamás Orban
Stanley Pierre N'Soki
46′ Konrad Laimer
Eduard Sobol79′
46′ Nordi Mukiele Mulere
Mats Rits  41′ 79′
Kevin Kampl
Kamal Sowah68′
58′ Dominik Szoboszlai
Eder Alvarez-Balanta87′
 5′ Christopher Nkunku
Noa Noëll Lang
78′ Yussuf Yurary Poulsen
Hans Vanaken  22′
Emil Forsberg
Charles De Ketelaere72′
Josep Martínez Riera
Senne Lammens
46′ Joško Gvardiol
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Benjamin Henrichs
Noah Mbamba-Muanda
78′ Tyler Shaan Adams
Brandon Mechele
46′ Amadou Haïdara
Federico Ricca Rostagnol79′
Moriba Kourouma Kourouma
Ignace Van der Brempt68′
78′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey