Liga Mistrzów: Rosenborg Trondheim - Linfield FC 4-0 (1-0)

17 lipca na Lerkendal Stadion w Trondheim odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Rosenborga a Linfieldu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rosenborga 4-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła jedenastka Rosenborgu tylko 2-0, więc awans wywalczyła drużyna Rosenborga. Na stadionie stawiło się 11 904 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-17 19:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 11904 | Arbiter: E. Jorgji
P. Helland 85'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborga w 20. minucie spotkania, gdy Anders Konradsen zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Linfield: Chrisowi Casementowi w 39. i Jamiemu Mulgrewowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rosenborga.

Drugą połowę drużyna Rosenborga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vegara Eggena wszedł Anders Trondsen.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Anders Konradsen z Rosenborga. W 58. minucie za Alexandra Tofta wszedł Babajide Akintola.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ross Larkin z zespołu gości. Była to 63. minuta pojedynku.

Niedługo później Babajide Akintola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie spotkania. W 71. minucie Anders Konradsen został zmieniony przez Emila Ceidego, co miało wzmocnić jedenastkę Rosenborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Stewarta na Kirka Millara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rosenborga w 85. minucie spotkania, gdy Pål Helland strzelił czwartego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Gareth Deane
46′ Vegar Eggen Hedenstad
Jimmy Callacher
 20′, 51′ 71′ Anders Ågnes Konradsen
Ross Larkin63′
 85′ Pål André Helland
Shayne Lavery58′
58′ Alexander Toft Søderlund
Stephen Fallon59′
46′ Anders Trondsen
Kirk Millar74′
58′  69′ Babajide David Akintola
Andy Mitchell
71′ Emil Konradsen Ceide
Andrew Waterworth58′

Drużyna Linfieldu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Linfieldu wręczył trzy żółte.