Liga Mistrzów: Rosenborg Trondheim - Dinamo Zagrzeb 1-1 (1-0)

27 sierpnia na Lerkendal Stadion w Trondheim odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Rosenborga a Dinamo Zagrzeb. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 18 173 widzów.

Liga Mistrzów
2019-08-27 21:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 18173 | Arbiter: O. Hategan
Rosenborg Trondheim
Dinamo Zagrzeb
1
1
B. Akintola 11'
A. Gojak 71'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborga w 11. minucie spotkania, gdy Babajide Akintola strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Emirowi Dilaverowi z Dinamo Zagrzeb. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosenborga.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Toftowi, piłkarzowi gospodarzy. W 66. minucie Izet Hajrović został zastąpiony przez Amera Gojaka.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Amer Gojak. Sytuację bramkową stworzył Daniel Olmo.

W 74. minucie Babajide Akintola został zmieniony przez Yanna-Erika de Lanlaya, a za Mariusa Lundemo wszedł na boisko Anders Trondsen, co miało wzmocnić jedenastkę Rosenborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mislava Oršicia na Iyayiego Atiemwena. Na sześć minut przed zakończeniem meczu arbiter wręczył kartkę Marinowi Leovacowi z drużyny gości. Trener Rosenborga postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Vegara Eggena i na pole gry wprowadził napastnika Emila Ceidego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Mario Gavranović wszedł za Daniela Olma. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dominik Livaković
84′ Vegar Eggen Hedenstad
Nikola Moro
74′ Marius Lundemo
Daniel Olmo Carvajal90′
 11′ 74′ Babajide David Akintola
Bruno Petković
47′ Alexander Toft Søderlund
Iyayi Believe Atiemwen81′
74′ Anders Trondsen
Amer Gojak66′  71′
Erik Botheim
Lovro Majer
84′ Emil Konradsen Ceide
Mario Gavranović90′
74′ Yann-Erik de Lanlay
Mario Szitum

Przewaga jedenastki Rosenborga w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.