Liga Mistrzów: Riga FC - Dundalk FC 0-0 rzuty karne 4-5

17 lipca na Stadions Skonto w Rydze odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami FC Riga a Dundalk. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 0-0 rozegrano dogrywkę która nie przyniosła rozstrzygnięcia i rzuty karne, po których awans wywalczył zespół Dundalk wygrywając w serii rzutów karnych 5-4. Na stadionie stawiło się 6 050 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-17 18:30 | Stadion: Stadions Skonto | Widzów: 6050 | Arbiter: D. Meckarovski
Riga FC
Dundalk FC
0
0
PO DOGRYWCE, KARNE 4⁃5

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Riga: Herdiemu Prendze w 7. i Tomislavowi Šariciowi w 33. minucie.

W 51. minucie Roger zastąpił Felipe Brisolę. W 52. minucie w drużynie FC Riga doszło do zmiany. Deniss Rakels wszedł za Joëla Bopesu.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Chrisa Shieldsa z Dundalk, a w 66. minucie Olegsa Laizansa z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener FC Riga postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Olegsa Laizansa wszedł Stefan Panić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W samej końcówce regulaminowego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Kelly'ego, zawodnika Dundalk.

Seán Gannon
7′ 111′ Herdi Prenga
Seán Hoare
52′ Joël Fey d'Or Bopesu
Dane Massey
66′ 81′ Olegs Laizans
Robbie Benson81′
51′ Roger Junio Rodrigues Figueira
Patrick McEleney112′
Ritvars Rugins
Jamie McGrath
33′ Tomislav Šarić
John Mountney65′
105′ Aleksejs Viszniakovs
Chris Shields55′ 99′
Roman Debelko
Patrick James Hoban
Maksims Uvarenko
Aaron McCarey
105′ Vladislavs Gabovs
Daniel Cleary
Elvis Stuglis
Brian Gartland
51′ Felipe Bezerra Brisola
Dean Jarvis99′
81′ Stefan Panić
Daniel Kelly81′ 89′
Kamil Biliński
Sean Michael Murray65′
52′ Deniss Rakels
Georgie Kelly112′

W 99. minucie Chris Shields został zmieniony przez Deana Jarvisa, co miało wzmocnić zespół Dundalk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksejsa Viszniakovsa na Vladislavsa Gabovsa. W 111. minucie czerwoną kartkę obejrzał Herdi Prenga, tym samym drużyna FC Riga musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W ósmej minucie przed zakończnieniem dogrywki w zespole Dundalk doszło do zmiany. Georgie Kelly wszedł za Patricka McEleneya.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna Dundalk pokonała piłkarzy FC Riga 5-4. Swoją drużynę pogrążyli Felipe Brisola, Stefan Panić, Armands Petersons, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia mieli Dane Massey, Georgie Kelly z zespołu Dundalk, którzy nie wykorzystali jedenastek, a mimo to wygrali.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FC Riga dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.