Liga Mistrzów. Real Madryt - Szachtar Donieck 2-3 w grupie B

W pierwszej serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt przegrał 2-3 z Szachtarem Donieck. Po niesamowicie dramatycznym meczu doszło zatem do ogromnej sensacji. W doliczonym czasie gry arbiter nie uznał "Królewskim" wyrównującego gola.

Liga Mistrzów
2020-10-21 18:55 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Srđan Jovanović
M. Solomon 42'

Nieprawdopodobny przebieg miała pierwsza połowa meczu w Madrycie. "Królewscy", niekwestionowany faworyt, do przerwy przegrywali już 0-3. I zanosiło się na nie lada potężną sensację!

Pierwszą bramkę gospodarze stracili po niespełna półgodzinie gry. Tete uderzył bez przyjęcia z 15 metrów i piłka wpadła tuż przy słupku. Cztery minuty później samobójcze trafienie zaliczył Varane. Sytuacja Realu stała się w tym momencie bardzo trudna.

Kiedy krótko przed przerwą Solomon przytomnym uderzeniem z pola karnego podwyższył prowadzenie Szachtara, wydawało się, że dla ekipy Zinedine'a Zidane'a to dzień zagłady.

Tymczasem po zmianie stron wystarczył niespełna kwadrans, by madrytczycy wrócili do gry. Sygnał do ataku dał Modrić, kapitalnym strzałem sprzed "szesnastki" umieszczając piłkę w samym okienku bramki gości. Pięć minut później kontaktowego gola zdobył Vinicius Junior.

W 64. minucie "Los Blancos" mogli otrzymać kolejny cios. Znakomicie w sytuacji sam na sam spisał się jednak Courtois. Zachował zimną krew do końca i wybronił uderzenie Tete.

Chwilę później plac gry opuścił reżyser gry Realu - Modrić. W jego miejsce pojawił się na murawie Kroos. Przejął odpowiedzialność za kreowanie akcji ofensywnych i wypracowanie przewagi w środkowej strefie boiska.

Niecały kwadrans przed końcem Tete po raz kolejny skierował piłkę do bramki "Królewskich". Arbiter tego trafienia jednak nie uznał. Zawodnik gości znajdował się bowiem na pozycji spalonej.

W samej końcówce spotkania doskonałą okazję na wyrównanie miał Marcelo, jednak w decydującym momencie... nie trafił w piłkę.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkarza gości pokonał strzałem z dystansu Valverde. Po analizie VAR arbiter dopatrzył się jednak spalonego i po chwili zakończył mecz. Sensacja stała się faktem!

Real Madryt - Szachtar Donieck 2-3 (0-3)

Bramki: 0-1 Tete (29.), 0-2 Varane (33. samobójcza), 0-3 Solomon (42), 1-3 Modrić (54), 2-3 Vinicius Junior (59)

Domilson Cordeiro dos Santos
33′ (samob.) Raphael Varane
Valerii Bondar83′
87′ Eder Gabriel Militao
Davit Khocholava
Silva Junior Marcelo
Viktor Kornienko8′
Federico Valverde
Mateus Cardoso Lemos Martins  29′
 54′ 70′ Luka Modrić
. Marlos
Casemiro
Marcos Antonio Silva Santos90′
34′ Marco Asensio Willemsen
Manor Solomon  42′ 90′
59′ Luka Jović
Maycon de Andrade Barberan
46′ Rodrygo Silva de Goes
Mark Mampasi
70′ Toni Kroos
Marcos Robson Cipriano
Lucas Vázquez Iglesias
Denys Shostak
46′ Karim Benzema
Heorhii Sudakov86′
59′  59′ Vinicius Junior

Liga Mistrzów - zobacz wyniki, tabele, strzelców i terminarz fazy grupowej

W najbardziej nas interesującym meczu grupy A Lokomotiw Moskwa zremisował w gościnie z Red Bullem Salzburg 2-2. W rosyjskiej ekipie od pierwszej do ostatniej minuty na placu gry przebywali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. "Krycha" zaliczył asystę drugiego stopnia przy wyrównującej bramce.

Red Bull Salzburg - Lokomotiw Moskwa 2-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Eder (19), 1-1 Szoboszlai (45), 2-1 Januzović (50), 2-2 Lisakowicz (75).

Maciej Rybus
73′ Mohamed Camara
Daniil Kulikov80′
Enock Mwepu
Rifat Żemaletdinow63′
 50′ 84′ Zlatko Junuzović
Grzegorz Krychowiak
 45′ 41′ Dominik Szoboszlai
Anton Miranczuk69′
53′ Sékou Koïta
Maksim Mukhin
73′ Masaya Okugawa
Dmitri Rybchinskiy62′
53′ Mërgim Berisha
Nikolay Titkov
84′ Noah Arinzechukwu Okafor