Liga Mistrzów: Real Madryt - Liverpool FC 1-0

Real Madryt pokonał grający w mocno rezerwowym składzie Liverpool 1-0 w meczu 4. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów i zapewnił sobie awans do 1/8 finału.

Kliknij, aby zobaczyć zapis relacji z meczu Real - Liverpool NA ŻYWO

Tutaj znajdziesz zapis relacji LIVE w wersji mobilnej

Cristiano Ronaldo nie wykorzystał okazji na wyprzedzenie najbardziej bramkostrzelnego gracza w historii Ligi Mistrzów - Raula Gonzaleza. Licznik trafień Hiszpana w Champions League zatrzymał się na 71, a 29-letni Portugalczyk wciąż ma o gola mniej.

Real pokonał Liverpool przed dwoma tygodniami na wyjeździe 3-0 i był murowanym faworytem rewanżu, zwłaszcza że "The Reds" przeżywają kryzys, a trener Brendan Rodgers zdecydował się wystawić mocno rezerwowy skład. W porównaniu do wyjściowego składu z ostatniego ligowego meczu, na Bernabeu zabrakło aż siedmiu piłkarzy gości.

Mimo tego zmiennicy starali się, jak mogli i długo zachowywali czyste konto, choć Real szybko pokazał, jak potrafi być groźny. Już w 4. minucie wypracował pierwszą stuprocentową okazję, lecz Simon Mignolet spisał się fantastycznie broniąc strzał Jamesa Rodrigueza.

Sześć minut później kolejnej idealnej okazji nie wykorzystał Ronaldo, bo znów na przeszkodzie stanął bramkarz Liverpoolu. Mignolet rozgrywał kapitalne spotkanie, a pracy miał mnóstwo.

W końcu w 27. minucie "Królewscy" rozegrali koronkową akcję. Po serii błyskawicznych podań, piłka trafiła na lewe skrzydło, Marcelo dośrodkował, a Karim Benzema skutecznym wślizgiem zamknął akcję, dając gospodarzom prowadzenie.

"Królewscy" rządzili na boisku i mieli kolejne świetne okazje (13 strzałów Realu w pierwszej połowie i ani jednego rywali), lecz na przerwę schodzili z zaledwie jednobramkową zaliczką.

Faworyci rozpoczęli drugą połowę z werwą, ale mimo okazji, gole nie padały. W miarę upływu czasu piłkarze Realu pozwalali rywalom na coraz ofensywniejszą grę. W 56. minucie Alberto Moreno oddał pierwszy strzał na bramkę Ikera Casillasa. Jeszcze groźniej pod jego bramką było gdy strzelał Adam Lallana.

W 63. minucie na boisko wszedł Gareth Bale, a osiem minut później trafił w poprzeczkę! Świetnych okazji nie potrafił wykorzystać także Ronaldo, w czym spory udział miał bardzo uważny w defensywie Kolo Toure. Asowi Realu nie wychodziły także strzały z rzutów wolnych.

"Królewscy" wyczekiwali na ostatni gwizdek i oddali inicjatywę, ale piłkarze Liverpoolu nie potrafili tego wykorzystać.

W drugim wtorkowym meczu grupy B FC Basel rozbił FK Ludogorets 1947 Razgrad 4-0.

Grupa B:

Real Madryt - FC Liverpool 1-0 (1-0)

Bramka: Karim Benzema (27).

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).

FC Basel - Łudogorec Razgrad 4-0 (2-0)

Bramki: Breel Embolo (34), Derlis Gonzalez (41), Shkelzen Gashi (59), Marek Suchy (65).

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja).