Liga Mistrzów. PSV Eindhoven wysoko pokonał Galatasaray w drugiej rundzie eliminacji

PSV Eindhoven pokonał na własnym stadionie Galatasaray Stambuł 5-1 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bohaterem był 33-letni Eran Zahavi, który skompletował hat-tricka i zaliczył asystę.

Gospodarze objęli prowadzenie już w drugiej minucie. Zahavi wykorzystał fatalny błąd Fernanda Muslery. Doświadczony urugwajski bramkarz dostawszy piłkę od Marcao tak ją przyjmował, że odebrał mu futbolówkę napastnik PSV i strzelił do opuszczonej bramki.

Chwilę później mogło być 2-0 - z pola karnego uderzył Yorbe Vertessen, ale posłał piłkę minimalnie obok słupka.

Podopieczni Rogera Schmidta byli lepsi i udowodnili to w 35. minucie, kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się Zahavi. Piłkarze PSV znowu wykorzystali błąd, tym razem Emrego Kilinca, który stracił piłkę w okolicach środka boiska, wyprowadzając zabójczą kontrę - na jej finiszu Noni Madueke zagrał z prawej strony do wbiegającego Izraelczyka, a ten trafił do siatki.

Liga Mistrzów
2021-07-21 21:00 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 23500 | Arbiter: Alejandro José Hernández Hernández
E. Kılınç 42'

Kilinc zrehabilitował się w 42. minucie. Z lewej strony dośrodkował Ömer Bayram, a niepilnowany pomocnik Galatasarayu uderzeniem głową pokonał Joëla Drommla.

W 51. minucie gospodarze znowu wygrywali różnicą dwóch goli. Zahavi popisał się świetną asystą "bez patrzenia" do wbiegającego w pole karne Maria Goetzego, a strzelec zwycięskiej bramki w finale mistrzostw świata 2014 pokonał Muslerę.

Piłkarze PSV dobili rywala w w końcówce. Najpierw w 84. minucie hat-tricka skompletował Zahavi, a cztery minuty później drugie trafienie w środowym meczu zaliczył Goetze.

Jesse Tamunobaraboye Sekidika
62′ Marco van Ginkel
Arda Turan61′
76′ Chukwunonso Tristan Madueke
Ömer Bayram
62′ Yorbe Vertessen
Emre Kılınç  42′ 89′
Ibrahim Sangaré
Aytaç Kara
 51′, 88′ Mario Goetze
Muhammed Kerem Aktürkoğlu89′
 2′, 35′, 84′ 90′ Eran Zahavi
Sofiane Feghouli61′
62′ David Petrus Wenceslaus Pröpper
Mostafa Mohamed Ahmed Abdallah61′
90′ Pablo Paulino Rosario
Yunus Akgün61′
76′ Ryan Jared Thomas
Radamel Falcao89′
62′ Cody Mathès Gakpo