Liga Mistrzów: PSV Eindhoven - FC Basel 1893 3-2 (1-1)

23 lipca na Philips Stadion w Eindhoven odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami PSV i FC Basel. Mecz zakończył się zwycięstwem PSV 3-2. Na stadionie stawiło się 31 000 widzów.

Liga Mistrzów
2019-07-23 20:00 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 31000 | Arbiter: A. Treimanis
O. Alderete 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy PSV otworzyli wynik. W 14. minucie dającą prowadzenie bramkę dla jedenastki PSV zdobył Bruma.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Basel w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Albian Ajeti wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Taulantowi Xhace z FC Basel. W 65. minucie Valentin Stocker został zmieniony przez Noaha Okafora.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 73. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Silvanowi Widmerowi i Stevenowi Bergwijnowi. Trener PSV postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Brumę i na pole gry wprowadził napastnika Cody'ego Gakpo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Basel w 79. minucie spotkania, gdy Omar Alderete strzelił drugiego gola. W 82. minucie Hirving Lozano został zmieniony przez Sam Lammersa, co miało wzmocnić jedenastkę PSV. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Albiana Ajetiego na Kemala Ademiego.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michala Sadíleka z PSV, a w 88. minucie Albiana Ajetiego z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 89. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sam Lammers.

W doliczonym czasie gry w zespole FC Basel doszło do zmiany. Afimico Pululu wszedł za Edera Alvareza-Balantę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Donyell Malen.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Fabian Frei
84′ Michal Sadílek
Valentin Stocker65′
73′ Steven Bergwijn
Taulant Xhaka63′
82′ Hirving Lozano
Luca Zuffi
 90′ Donyell Malen
Albian Afrim Ajeti  45′ 88′ 87′
 14′ 78′ Armindo Tué Na Bangna
Kemal Ademi87′
78′ Cody Mathès Gakpo
Noah Arinzechukwu Okafor65′
82′  89′ Sam Lammers
Afimico Pululu90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół FC Basel w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.