Liga Mistrzów. PSG – Manchester United 1-2 w grupie H

PSG uległ Manchesterowi United 1-2 w pierwszej serii gier grupy H. Prowadzenie dał gościom z rzutu karnego Bruno Fernandes. Wyrównał samobójczym trafieniem Anthony Martial. W końcówce o triumfie podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera zadecydował Marcus Rashford.

Liga Mistrzów
2020-10-20 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu PSG - Manchester United

W Paryżu nie wspominano dobrze ekipy "Czerwonych Diabłów". Dwie edycje wcześniej MU niespodziewanie wyeliminował PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym razem wyżej notowana ekipa, finalista z ubiegłego lata, miała pokazać rywalowi miejsce w szeregu.

Tymczasem na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem schodziła drużyna angielska. Bruno Fernandes do rzutu karnego, podyktowanego za faul na Martialu, podchodził dwukrotnie. Za pierwszym razem jego uderzenie obronił Navas, ale przed strzałem oderwał obie nogi od linii. Przy drugiej próbie Portugalczyka był już jednak bezradny.

Po przerwie znów na liście strzelców znalazł się piłkarz MU, tyle że stał się autorem bramki wyrównującej. Pechowcem okazał się Martial. Mógł zdobyć wcześniej dwa gole. A tymczasem po centrze z kornera nieszczęśliwie pokonał własnego golkipera.

Mecz z kompletem punktów kończyli jednak goście. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w pole karne wpadł Rashford, uderzył bez zastanowienia i trafił idealnie przy słupku. Gospodarzom nie starczyło już czasu i sił, by zerwać się do skutecznego szturmu.

Zespół z Old Trafford miał prawo obawiać się paryżan. Do tego spotkania przystępowali oni bowiem z passą pięciu ligowych triumfów. Zdobyli w nich 16 bramek, stracili tylko jedną. We wtorkowy wieczór niewiele to jednak znaczyło. Z taką grą o kolejnym finale LM podopieczni Thomasa Tuchela nie powinni póki co mówić głośno...

Grupa H

PSG - Manchester United 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Bruno Fernandes (24. karny), 1-1 Martial (55. samobójcza), 1-2 Rashford (87).

Spotkania Ligi Mistrzów możesz oglądać na kanałach Polsat Sport Premium oraz na platformie IPLA.

David de Gea
79′ Alessandro Florenzi
Axel Tuanzebe72′
Abdou Diallo
Luke Shaw
Presnel Kimpembe
Victor Lindeloef
86′ Layvin Kurzawa
Scott McTominay36′
78′ Ander Herrera Agüera
Aaron Wan-Bissaka
46′ Idrissa Gana Gueye
Frederico Rodrigues Santos
84′ Luis Helio Pereira Danilo
Alex Nicolao Telles67′
86′ Angel Di Maria
Bruno Miguel Borges Fernandes  23′ (k.) 88′
Kylian Mbappé
Anthony Martial 55′ (samob.) 88′
34′ . Neymar
Marcus Rashford  87′
Alexandre Letellier
Dean Henderson
Sergio Rico
Timothy Evans Fosu-Mensah
86′ Mitchel Bakker
Brandon Williams
79′ Colin Dagba
Donny van de Beek88′
78′ Alcantara Rafinha
Odion Jude Ighalo
Kays Ruiz-Atil
Facundo Pellistri Rebollo
86′ Pablo Sarabia García

46′ 90′ Moise Bioty Kean